Balkony i tarasy. Zainspiruj się w Ogrodzie Botanicznym

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ogród Botaniczny to miejsce, w którym można oglądać samą przyrodę, ale i też wystawy, których przyroda jest częścią. Właśnie taka trwa w Ogrodzie Botanicznym – są to balkony najważniejszych instytucji w tym mieście.

– W Ogrodzie Botanicznym mamy bardzo ciekawą wystawę, którą nazwaliśmy „Kolorowe Tarasy i Balkony”. W tym roku jest wyjątkowa, ponieważ balkony dedykowaliśmy poszczególnym instytucjom wrocławskim: jest balkon Uniwersytetu Wrocławskiego, balkon Ogrodu Botanicznego. Można się zainspirować aranżacją i zrobić zmianę w ogródku lub na balkonie w wielkiej płycie. Mamy również Balkon warzywny i ziołowy – mówi Zygmunt Kącki, dyrektor Ogrodu Botanicznego.

Na wystawie mamy szeroki przekrój roślin. Pojawiają się tradycyjne pelargonie, surfinie. Balkony są tematycznie dedykowane instytucjom Wrocławia. Kluczem doboru roślin był kolor przypisany danej jednostce – mówi Miłosz Kurczakowski, kierownik Działu Roślin Ozdobnych.

Wystawa kończy się w niedzielę i jest przewidziana specjalna uroczystość zakończenia całej akcji. Będą specjalne wydarzenia, między innymi będziemy gościć edukatorów związanych z przetwarzaniem odpadów, ale też będzie można kupić rośliny balkonowe, ponieważ będziemy mieć również kiermasz – mówi Zygmunt Kącki, dyrektor Ogrodu Botanicznego.