Bardzo Młoda Kultura

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Inicjatywa, która ma zachęcić lokalną społeczność do kulturalnej działalności. Kobierzycki Ośrodek Kultury dołączył do programu Bardzo Młoda Kultura, by wsłuchać się w potrzeby mieszkańców.

Bardzo Młoda Kultura to ogólnopolski trzyletni program realizowany i finansowany prze Narodowe Centrum Kultury. 

Bardzo Młoda Kultura jest to program wsparcia inicjatyw w zakresie edukacji kulturalnej. W programie mogą wziąć udział przedstawiciele sektora kultury, edukacji, a także członkowie organizacji pozarządowych czy grup nieformalnych. Zwycięskie inicjatywy otrzymają wsparcie w kwocie 10 tysięcy złotych – mówi Tomasz Dąbrowski, pracownik Kobierzyckiego Ośrodka Kultury

Oprócz wsparcia finansowego, które otrzyma 8 inicjatyw, wyłonionych droga konkursową, mieszkańcy mogą liczyć także na pomoc merytoryczną w postaci szkoleń i warsztatów. To jednak nie wszystko. 

– Spotkanie informacyjne odbędzie się 9 marca o godzinie 11:00 w sali widowiskowej Kobierzyckiego Ośrodka Kultury, na które serdecznie zapraszam. Poza tym wiele ciekawych informacji jest dostępnych na naszej stronie internetowej – dodaje pracownik.

Projekt ma na celu aktywizacje lokalnej społeczności w kierunku kulturalnym. Jak podkreśla Tomasz Dąbrowski, pracownik Kobierzyckiego Ośrodka Kultury, dla gminnej instytucji będzie to pierwsza tego typu inicjatywa. 

Jako Kobierzycki Ośrodek Kultury na co dzień zrzeszamy mieszkańców, proponując wiele aktywności. Natomiast ten program pozwoli im wziąć sprawy we własne ręce i podrzucić na kilka ciekawych pomysłu, by rozwinąć nasza działalność – podsumowuje pracownik.

Program ruszył 6 marca. Tego dnia został ogłoszony nabór inicjatyw, a także wszelkie potrzebne regulaminy i formularze zgłoszeniowe.