Bardzo Młoda Kultura ruszyła w Kobierzycach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Bardzo Młoda Kultura to program lokalnych inicjatyw, który ma poszerzać wiedzę na temat kultury. W Kobierzyckim Ośrodku Kultury wystartował właśnie jeden z projektów , który łączy kulturę z ekologią.

Projekt „Bzz… edukacja poprzez sztukę i zabawę” autorstwa Katarzyny Jagiełło ma przede wszystkim zwrócić uwagę młodzieży i dzieci na istotną rolę owadów w przyrodzie. Podstawą projektu są wykłady o samych owadach i warsztaty kulturalne. To jednak nie wszystko.

Tworzymy mural na ścianie KOK-u, jest on symbolem wyjścia sztuki do ludzi. To pierwsza taka inicjatywa – mówi Katarzyna Jagiełło, autorka projektu. 

Jest wiele elementów, ale głównie obracamy się wokół kultury i ekologii – dodaje Marek Ruszkiewicz. 

Wykonawcą i współautorem jest Marek Ruszkiewicz, który na co dzień prowadzi lekcje rysunku w Kobierzyckim Ośrodku Kultury. Co ciekawe, zajęcia są kierowane nie tylko do najmłodszych. 

Osoby pełnoletnie to ciekawy przypadek. Z jednej strony odkrywają coś, czego nie znają albo całe życie brakowało im odwagi – tłumaczy artysta.

Jak przyznaje autorka projektu, pomysł żeby połączyć kulturę z ekologią narodził się bardzo spontanicznie. 

Owady są ciekawe dla dzieci. Obserwują je od najmłodszych lat. Ponadto są ważne dla naszej planety – podsumowuje autorka.  

W projekcie bierze udział 20 osobowa grupa uczniów, w wieku 13-14 lat.

Zobacz również

Już w najbliższą niedzielę, 1 października, w Operze Wrocławskiej odbędzie się premiera. Tym razem będzie to „Czarodziejski flet” Mozarta. Ale tym razem zobaczymy tę operę w nowej odsłonie, bo tym razem będzie to „Czarodziejski flet w Breslau”. Dzięki tej operze widzowie zanurzą się w świat tajemniczy, a momentami nawet kryminalny.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy