„Barwy Saksofonu” w Światowidzie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Światowid to wrocławski ośrodek działań twórczych. To miejsce tętni życiem kulturalnym przez 24 h na dobę. W zeszły weekend odbył się tutaj koncert barwy saksofonu.

Światowid klasycznie „Barwy Saksofonu" 

W ramach cyklu Światowid klasycznie odbył się koncert sióstr Aleksandry i Doroty Mańkowskich duetu grającego ze sobą już od kilku lat. Program koncertu obejmował zróżnicowany repertuar od muzyki epoki romantyzmu po współczesne utwory.

– Wykonałyśmy recital saksofonowy ze zróżnicowaną bardzo stylistycznie muzyką. Z siostrą kończyłyśmy szkołę w Gdańsku. Od tamtego czasu współpracujemy wspólnie, nagrywamy, koncertujemy – mówi Aleksandra Mańkowska, saksofonistka.

– To też taka naturalna rzecz, że w rodzeństwie, które się dogaduje powstają ciekawe rzeczy. Bardzo dobrze nam się wspólnie gra – dodaje Dorota Mańkowska, pianistka.

Światowid miejsce z historią

Światowid to miejsce z bardzo długą historią sięgającą sześćdziesięciu lat. Miejsce to działało kulturalnie na wrocławskim Sępolnie, a obecnie tworzy mnóstwo wydarzeń na Biskupinie.

– Stałe cykle, to Jazz w Światowidzie. 20 marca będzie koncertowi towarzyszyła wystawa zdjęć twarzy artystów, które zdjął Krzysztof Niżnik. Warto będzie zajrzeć i posłuchać jazzu – podkreśla Izabela Łaba, dyrektor Ośrodka Działań Twórczych – Światowid.

Ośrodek Działań Twórczych jest organizatorem Międzynarodowych festiwali. Więcej informacji na ten imprez można znaleźć na stronie Światowid. net.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy