Bas Dance Festival 2022 o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Moc tanecznej energii i niezapomniane wrażenia otrzymali uczestnicy Bas Dance Festivalu 2022 o Puchar Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimy. Impreza odbyła się w Gminnej Hali Widowiskowo Sportowej im. Dolnośląskich Olimpijczyków w Trzebnicy i zgromadziła mnóstwo utalentowanych zawodników i zawodniczek. Wydarzeniu towarzyszyli także goście specjalni.

Organizatorami tego wydarzenia jest Bas Dance Studio oraz gmina Trzebnica. 

  – Wraz z żoną zrobiliśmy pierwszy turniej w Trzebnicy, tutaj w tej nowej hali. Super obiekt, prowadzimy tutaj zajęcia taneczne. Stąd akurat pomysł, żeby zrobić ten turniej – mówi Adrian Stryjczak, organizator Bas Dance Festival 2022.

Dla tej hali to pierwsze tego typu wydarzenie, dlatego jest ogromnie ważne, przy tym o charakterze ogólnopolskim. Tak że jesteśmy bardzo dumni, że możemy tutaj przeżywać ten piękny turniej – mówi Krystyna Haładaj, zastępca burmistrza gminy Trzebnica.

W festiwalu uczestniczyły osoby w różnym przedziale wiekowym od najmłodszych do najstarszych.

– Impreza dwudniowa, stąd też nazwa festiwal. Bo tak naprawdę mamy wszystkie style taneczne. Pierwszego dnia taniec nowoczesny, drugiego dnia taniec towarzyski. Na przykład tańczyły taniec nasze najmłodsze podopieczne, grupa wiekowa 4-6 lat, przy czym w tej kategorii były także dzieci w wieku około 3 lat. Więc dosłownie takie małe krasnale. Śmiesznie to wyglądało, bo dostały dyplom, od niektórych troszeczkę większy niż one same – mówi Adrian Stryjczak, organizator Bus Dance Festival.

Uczestnicy przyjechali z całej Polski. Na parkiecie pojawiły się między innymi reprezentanci klubów tanecznych z Wrocławia, Siechnic, Tarnowskich Gór, Radomska i Szczecina. 

Tańczę standard, łacinę. W kategorii 14-15 D. – Jak Ci się tutaj podoba, jakie są wrażenia? – Bardzo fajna sala, fajne miejsce i jest dużo szatni. To mi się podoba.

Tutaj jestem po raz pierwszy, ale ogólnie no to tak już co tydzień jeździmy na turnieje, od dłuższego czasu. Tańczę 10 tańców, czyli standard i łacinę. – Od jakiego czasu trenujesz? – Jak jeszcze byłam mała, miałam może z 8 lat.

Dzisiaj przyjechałem tylko na tańce latynoamerykańskie. Bardzo fajna sala, fajny parkiet. Więc przyjemnie. – Jakie są oczekiwania? – Że wygram.

W drugim dniu festiwalu odbyła się uroczysta gala, którą poprowadziła Iwona Pavlović, polska tancerka i jurorka „Tańca z Gwiazdami”, przez wielu znana jako Czarna Mamba. Podczas gali ze specjalnym pokazem wystąpili także zwycięzcy „Tańca z gwiazdami”, wielokrotnie mistrzowie Polski, Europy i Świata.

Co nas zaskoczyło to bardzo ciepłe przyjęcie publiczności. Jestem pierwszy raz w Trzebnicy. Oczywiście Wrocław znam bardzo dobrze, ponieważ sama jestem z Zielonej Góry, więc do Wrocławia zawsze blisko było. Atmosfera jest bardzo ciepła. Jak słychać oklaski są non-stop. Nie wiedziałam, że w Trzebnicy jest aż tylu fanów tańca.

Super, naprawdę. Też jestem po raz pierwszy w Trzebnicy. Mimo tego, że pochodzę z Dolnego Śląska i bardzo wiele turniejów już jest za mną tutaj w okolicy. W szczególności, jak byłem mały. Więc bardzo miło zawsze się przyjeżdża w rodzinne strony i od razu czuję taką rodzinną atmosferę – mówią Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz, zwycięscy „Tańca z Gwiazdami”, goście specjalni.

Pokazy uczestników podlegały ocenie sędziowskiej, a na najlepszych czekały wyróżnienia i nagrody. 

Mam nadzieję, że w przyszłości ten turniej wpisze się na stałe w historię Trzebnicy, byłoby nam bardzo miło – mówi Krystyna Haładaj, zastępca burmistrza gminy Trzebnica.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy