Basen sportowy po remoncie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W poniedziałek, 5 października od 4:30 rano pojawili się pierwsi pływacy na świeżo wyremontowanym basenie sportowym we wrocławskim Aquaparku. Basen jest już oddany do użytku po ponad miesięcznym remoncie.

Wymieniliśmy kafle, całą instalację, wyszlifowaliśmy też dno. To był bardzo duży remont, ponieważ był pierwszy po ponad jedenastu latach od otwarcia. Właściwie to było ponad 730 m kwadratowych płytek, to jest bardzo dużo. Wymieniliśmy też wodę. Mamy nadzieję, że ten basen posłuży nam kolejne dziesięć lat– opowiada Anna Lisowska z Aquapark Wrocław.

Remont basenu był nieunikniony po tak długim czasie użytkowania. Zwłaszcza, że z basenu rocznie korzystało ok 100 000 osób.

-Cała infrastruktura pozostała taka jaka byłą, czyli basen jest nadal przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami, bilety pozostają w tej samej cenie– dodaje Lisowska.

Aquapark wraca do zajęć fitnessu i już w najbliższą sobotę organizuje maraton fitnessu w wodzie właśnie na terenie wyremontowanego basenu. Podczas lockdownu wiele z zajęć zostało wstrzymanych, ale teraz jest dobry czas by do nich wrócić. Aquapark dostaje zapytania o takie aktywności dlatego przygotował na sobotę Aqua- zumbę i inne rodzaje aqua-fitnessu. 

Mamy nadzieję, że to będzie taki dobry początek ponieważ w sobotę zaczynamy maratonem aquafitnessu, a od poniedziałku już te zajęcia normalnie wracają do naszego grafiku– mówi Lisowska.

Sport to czyste zdrowie, przede wszystkim w czystej wodzie. Poza odświeżającym remontem, Aquapark dba o czystość wody, która w ciągu cyklu dziennej filtracji jest w całości oczyszczana. Ponad to basen ma nocną przerwę właśnie po to by wodę, poza dzienną filtracją, w nocy zdezynfekować za pomocą środków chemicznych i lamp UV. Pracownicy z rozbawieniem przekonują, że gdyby nie taka konieczność to w nocy chętnych do pływania nie brakowałoby.

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy