Baśniowy wieczór w bibliotece

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kobierzycki Ośrodek Kultury zaprasza na Baśniowy wieczór w bibliotece. Warsztaty i spotkanie z autorką bajek, to tylko część atrakcje, jakie zaplanowano dla najmłodszych.

Jak co roku nasz działania biblioteczne skierowane do najmłodszych opierane są na haśle autora bajek Ignacego Krasickiego – bawiąc uczyć, ucząc bawić. Pojawił się pomysł nocy w bibliotece – mówi Monika Sankowska, kierownik bibliotek w Kobierzycach.

Z uwagi na obostrzenia nałożone na instytucje kultury, baśniowy wieczór w bibliotece będzie przebiegał z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Plan wydarzenia musiał być skrócony do tylko do godzin wieczornych, to jednak nie wpłynie na przewidywane atrakcje. 

Zaczniemy od spotkania autorskiego z Małgorzatą Żółtaszek, a skończymy na grze plenerowej na podstawie baśni Jaś i Małgosia. Nie zabraknie zajęć plastycznych, w tym roku malarstwo – dodaje kierowniczka.

Każdy, kto chciałby wziąć udział w baśniowym wieczorze, musi się zgłosić. Liczba uczestników nie może przekroczyć 30. 

Wystarczy się zgłosić do kobierzyckiej biblioteki w godzinach jej pracy po bezpłatna wejściówkę – zdradza organizatorka. 

Sama historia bibliotecznych wydarzeń jest dość długa.

Zaczęło się od nocy Andersena i to trwało kilkanaście lat. Od tego czasu zmieniliśmy formułę naszych spotkań tak, żeby zawsze zaskoczyć czymś dzieci – podsumowuje kierownik. 

Baśniowa wieczór w bibliotece odbędzie się 23 października.  

 

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy