Będą nowe wodociągi w Kobierzycach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
To jedna z największych inwestycji ostatnich lat w gminie Kobierzyce. Władza gminy zawarły porozumienie, dzięki którem sieć wodociągów zostanie rozbudowana. Inwestycja jest warta 30 milionów złotych.

-Woda jest tematem deficytowym, cała Polska narzeka na brak wody. Susze będą dalej występować – mówi Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce. 

W inwestycję zaangażowała się firma LG Chem Wrocław Energy, która na Dolnym Śląsku stale się rozrasta. W ciągu doby przedsiębiorstwo będzie pobierało ponad 8 tysięcy m3 wody. Wkład firmy LG to 5 milionów złotych na modernizację przepompowni wody w Bielanach Wrocławskich.

Firma LG zaangażowała się w ten projekt, bo przede wszystkim na terenie gminy brakuje wody. My zużywamy jej dużo do celów technologicznych, więc też byliśmy zainteresowani tym tematem. Także chcieliśmy pomóc tutejszym mieszkańcom – dodaje Adrian Ciesielski, LG Chem Wrocław Energy.

Porozumienie zapewni mieszkańcom Kobierzyc dostęp do wody na wiele lat. A to od dawna było dla wielu z nich sporym problemem. Woda będzie dostarczana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu. Nad całością inwestycji czuwa jednak oddział kobierzycki. 

Od fazy projektowej aż do wykonawczej wszystko spoczywa na nas. Jesteśmy jednak dużym klientem MPWiK, gdyby nie oni cała inwestycja nie byłaby możliwe – wyjaśnia Konrad Żechałko, prezes zarządu KPWiK.

W tej chwili jesteśmy w trakcie realizacji dwóch inwestycji. Miasto Wrocław buduje sieć do granic miasta. My jako gmina jesteśmy w trakcie budowy sieci dla naszych mieszkańców i dla specjalnej strefy ekonomicznej – podsumowuje wójt.

Prace nad inwestycją już się rozpoczęły. W całości będzie ukończona w czerwcu 2022.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy