Będzie nowa formuła juwenaliów. Uczelnie łączą siły

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Tegoroczne juwenalia odbywać się będą 22 i 23 maja, a co ważne odbywać się będą pod hasłem #Wrocławrazem. Oznacza to, że większość wrocławskich uczelni, bo na dzisiaj jest ich 12, postanowiło, że studenci świętować będą razem. W związku z tym, że organizatorzy oczekują około 30 tysięcy studentów, to koncerty odbywać się będą na stadionie Tarczyński Arena.

Tegoroczne juwenalia we Wrocławiu mają być największym tego typu wydarzeniem w Polsce. Juwenalia rozpoczną się pochodem, który wyruszy przed południem z placu Grunwaldzkiego i przejdzie przez rynek do placu Wolności.

-Myślę, że to jest tradycja, która troszkę gdzieś tam zamarła przez czas pandemii i czas wojny. Staramy się ją odbudować. Pochód planowany jest w pierwszy dzień, bo wydarzenie, czyli juwenalia są planowane na 22-23 maja, czyli 22 maja odbędzie się pochód – mówi dr inż. Piotr Górski, prorektor ds. studenckich Politechniki Wrocławskiej.

Będzie strefa gastronomiczna i rożnego typu atrakcje, ale najważniejsza muzyka, bo na to czekają wrocławscy żacy. Na razie znane są dwie gwiazdy i miejsce koncertów.

Na stadionie Tarczyńskim Arena, gdzie będziemy mogli pobawić się na tegorocznych Juwenaliach 2024 #Wrocławrazem, gdzie znajdziemy scenę z artystami, gdzie każdy znajdzie na pewno coś dla siebie. Już mamy ogłoszonych dwóch artystów, jest to Young Leosie i Guzior – mówi Marcelina Bielecka studentka Politechniki Wrocławskiej.

Po sprawdzeniu miejsca, gdzie moglibyśmy tak duże wydarzenie zrobić ze względów na komunikację, na kwestie logistyczne organizacyjne, to właściwie to jest chyba jedno z nielicznych miejsc, gdzie tak duże wydarzenie, do 30 tysięcy osób moglibyśmy zrobić, więc wybór padł na stadion. Proszę pamiętać, że nie robimy koncertów na płycie, tylko robimy na esplanadzie plus tereny zielone, więc to jest wokół stadionu – mówi dr inż. Piotr Górski, prorektor ds. studenckich Politechniki Wrocławskiej.

Koszt całych juwenaliów to około 2 miliony złotych. Za imprezę płacą uczelnie i sponsorzy, dorzuca się także miasto i urząd marszałkowski.

Mówiłem, zacznijcie od małego kroku, od może pochodu juwenaliowego. Mi się maj zawsze kojarzy z juwenaliami. Mi się zawsze kojarzy to z kolorowym pochodem, który blokuje miasto, denerwuje trochę kierowców, ale też daje dużo radości, tej takiej eksplozji studenckiej po ciężkiej zimie, po trudnej wiośnie, przed sesją, dużo zabawy i to się udało. Zaczęliśmy od pochodu, od uzgodnienia wspólnej trasy pochodu, od wspólnego dnia, a potem doszły dalsze imprezy. I to jest najważniejsze, żeby świętować razem, żeby pokazać radość, żeby nabrać energii przed czerwcową sesją. My dołożyliśmy 80 tysięcy złotych do tych wspólnych juwenaliów po to, żeby zasygnalizować pewne wsparcie dla tego gestu jedności – mówi Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Tegoroczne juwenalia pod hasłem #Wrocławrazem odbędą w środę i czwartek 22 i 23 maja.

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy