Bezdomnych coraz więcej. Straż Miejska pomaga

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Straż Miejska pomaga bezdomnym tym razem strażnicy rozdają pakiety żywnościowe. Pracownicy Straży Miejskiej podkreślają, iż bezdomnych we Wrocławiu jest coraz więcej.

– Dzień dobry! Mamy dla Pana pakiet żywnościowy, proszę przyjąć, a co się stało, dlaczego Pan siedzi na klatce schodowej? – mówi Monika Mirska, Straż Miejska Wrocławia.

Pan Michał pochodzi z Ukrainy, jak mówi został okradziony na dworcu we Wrocławiu, dlatego teraz błąka się po klatkach schodowych. Dodatkowo mężczyzna w trakcie ogrzewania zranił sobie rękę. Takich sytuacji i osób we Wrocławiu jest coraz więcej.

– Pracujemy po 12 h dziennie od 8-20. Takich wezwań do osób bezdomnych mamy dziennie 10-15. Skala problemu jest duża, szczególnie teraz w okresie zimowym i te osoby potrzebują naszej pomocy – mówi Sebastian Gołowacz, Straż Miejska Wrocławia.

Dlatego tym bardziej cieszą pakiety żywnościowe rozdawane teraz przez strażników miejskich.

– W pakiecie znajduje się: kurczak, pasztet, baton, pieczywo, butelka wody, sztućce, serwetki i osoby bezdomne to dostają – mówi Monika Mirska, Straż Miejska Wrocławia.

Najważniejsze jest jednak to, żeby osoby, które widzą bezdomnych zawiadomili służby takie jak na przykład Straż Miejska.

– Rozdajemy paczki, ale też pomagamy w różnych sytuacjach np. zawozimy do noclegowni. Niestety często te osoby bywają pijane, nie chcą pomocy i idą w swoją stronę – podkreśla Sebastian Gołowacz, Straż Miejska Wrocławia.

Strażnicy miejscy pomagają, a w razie potrzeby wzywają pogotowie, tak jak było to z bezdomnym mężczyną, który zranił sobie rękę podczas ogrzewania. Warto pamiętać, że praca strażników miejskich nie polega jedynie na wystawaniu mandatów, lecz także na pomocy innym, na przykład osobom bezdomnym.

 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy