Bezglutenowcy ratują lokalny biznes

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Lokalni przedsiębiorcy mają teraz o wiele bardziej utrudnione zadanie. Jak wrocławianie mogą pomóc im przetrwać ten okres? Przede wszystkim wybierając firmy z sąsiedztwa. Zwłaszcza, kiedy wybór jest podyktowany uwarunkowaniom zdrowotnym.

Manufaktura bezglutenowa wystartowała trzy lata temu. Wtedy świadomość żywieniowa nie była na tak wysokim poziomie, jak dzisiaj. Mimo obecnej sytuacji restauracja nadal stara się zaskakiwać swoich klientów.

Dzisiaj staramy się dotrzeć do naszego docelowego klienta, proponując dania, których wcześniej w karcie nie było. Paleta produktów będzie rozszerzana. W ten sposób chcielibyśmy im podziękować za okazane wsparcie w tym trudnym czasie – mówi Marek Karolczak z Manufaktury Bezglutenowej.

Manufaktura Bezglutenowa to lokal, który jest szczególnie nastawiony na gości z nietolerancją glutenu. Mimo zagrożenia epidemicznego takie osoby nadal muszą dbać o dietę. W przeciwnym razie ich stan zdrowia może się pogorszyć i to nie przez koronawirusa.

Zwłaszcza chodzi o osoby, które przewlekle cierpią na nietolerancję glutenu. Wtedy zmiana diety może być bardzo groźna.Nawet niewielkie ilości glutenu w diecie może spowodować reakcje immunologiczną. Zwykle musi upłynąć dłuższy czas, zanim pojawią się pierwsze objawy – tłumaczy Marzena Grząbkowiak, dietetyk.

Większość restauracji może przetrwać ten okres tylko dzięki możliwości sprzedaży na wynos. Wrocławianie w trosce o własne zdrowie związane z odżywianiem, mogą mocno wspomóc lokalnych przedsiębiorców.

 

 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy