Bezpartyjni Samorządowcy: bezpłatna komunikacja zamiast TVP

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Samorządy w Polsce, mimo drastycznie ograniczanego budżetu, przeznaczają miliony złotych na komunikację publiczną. Mimo wszystko wiele miast oferuje swoim mieszkańcom nawet bezpłatny transport, np. Kalisz, Bolesławiec czy Bełchatów. Bezpartyjni Samorządowcy chcieliby, żeby z bezpłatnego transportu mógł korzystać każdy, a pieniądze powinny pochodzić z budżetu centralnego.

Proponujemy bezpłatną komunikację miejską i regionalną przez cały rok. Przez cały rok w całym kraju dla wszystkich Polaków. Nie tylko dla Polaków, ale dla wszystkich, którzy do Polski przyjadą. Dzisiaj, bo to jest taka ciekawostka, niektórzy mówią, że to jest niemożliwe. To jest mapa przygotowana przez Business Insider. Te samorządy, kilkadziesiąt samorządów w Polsce, wprowadziło bezpłatną komunikację. 1,6 miliona Polaków może na co dzień korzystać z bezpłatnej komunikacji. Jest kilka miast dolnośląskich. Największym takim miastem jest Kalisz, który od tego roku wprowadził bezpłatną komunikację, więc się da. Bezpłatna komunikacja jest możliwa – powiedział Krzysztof Maj, Bezpartyjni Samorządowcy.

– To co jest codziennością dla ponad miliona sześciuset tysięcy ludzi wprowadzimy w całym kraju. Proponujemy dopłaty zarówno do komunikacji regionalnej kolejowej, a zatem do takich jak koleje dolnośląskie, koleje mazowieckie. Wyłączone byłyby z tego koleje dalekobieżne, ale także proponujemy dopłaty z budżetu centralnego do komunikacji publicznej, miejskiej i gminnej. W tym zakresie, w jakim obecnie pasażerowie płacą za swoje bilety – mówi Jerzy Michalak, Bezpartyjni Samorządowcy.

– Chcemy, żeby dzisiaj mieszkańcy z powiatów oddalonych od stolicy Dolnego Śląska, Wrocławia czy stolic powiatów, mogli dojechać do miejscowości, dojechać do szkół, do usług publicznych, do lekarza. Możemy to zmienić. Gdybyście mieli dokonać wyboru. My dajemy wam alternatywę albo bezpłatna komunikacja czy finansowanie publicznej telewizji – stwierdziła Małgorzata Matusiak, starosta powiatu trzebnickiego, Bezpartyjni Samorządowcy.

Na TVP PiS przeznaczył w tym roku początkowo 2 miliardy złotych, ale okazało się, że ukradkiem dosypał jeszcze 700 milionów. Tak więc dofinansowanie dla telewizji publicznej wynosi w tym roku 2 miliardy 700 milionów złotych.

– Ten wybór oferujemy Polakom w najbliższych wyborach. Proponujemy bezpłatną komunikację jako walkę ze smogiem, walkę z korkami, ale też ułatwienie w dostępie do szkoły, do pracy, w codziennym życiu i są na to pieniądze w budżecie– powiedział Krzysztof Maj, Bezpartyjni Samorządowcy.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy