Bezpieczeństwo dzieci zmartwieniem rodziców

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Po przerwie dzieci powróciły do żłobków. Czy rodzice mogą czuć się bezpiecznie zostawiajac swoje pociechy w placówkach?

Zgodnie z rozporządzeniem Głównego Inspektoratu Sanitarnego, przedszkola i żłobki musiały dostosować swoje placówki do wymogów reżimu sanitarnego. Nie inaczej było w przypadku Gminnego Żłobka i Przedszkola nr 1 w Trzebnicy. 

Zostaliśmy zaopatrzeni w duże ilości środków dezynfekujących, maseczki, w przyłbice, więc jeśli chodzi o utrzymanie stałej, systemowej dezynfekcji na pewno z tym sobie poradzimy — tłumaczy Krystyna Haładaj, Zastępca Burmistrza Gminy Trzebnica.

Ze względu na to, że podopiecznymi placówki są bardzo małe dzieci, opiekunowie jak i dyrekcja placówki dbają o to, aby miały one często myte ręce. Dodatkowo grafik został ustalony w taki sposób, aby w trakcie dnia uczniowie nie spotykali się ze sobą w innych grupach niż przebywają. Tyczy się to również pory śniadaniowej i obiadowej w żłobku oraz przedszkolu.

Niektóre starsze dzieci schodzą na stołówkę, natomiast nie wszystkie. W związku z tym, że nie bylibyśmy w stanie w tym samym czasie pomieścić ich na stołówce, więc część dzieci z przedszkola je w swoich salach — wyjaśnia Monika Falfura, Dyrektor Gminnego Żłobka  nr 1 w Trzebnicy.

Oprócz tego wszystkie termosy, w których przychodzą posiłki są wcześniej dezynfekowane, a same porcje przygotowywane są w dedykowanym do tego pomieszczeniu, z którego wyjeżdżają na wózku do podopiecznych. Czy to jednak wystarczy, aby rodzice czuli się bezpiecznie zostawiając swoje dzieci w placówce?

Rodzice mieli pewne obawy, natomiast w lipcu zorganizowaliśmy spotkania z rodzicami, gdzie staraliśmy się im odpowiedzieć na wszystkie nurtujące ich pytania — dodaje Monika Falfura.

Mimo tego, że do Gminnego Żłobka i Przedszkola nr 1 w Trzebnicy uczęszczają bardzo małe dzieci, rodzice są proszeni o to, aby ograniczyć swój pobyt w placówce do minimum oraz aby uczyć higieny oraz tłumaczyć i pokazywać swoim dzieciom prawidłowe zachowania w dobie pandemii koronawirusa.

Nie wyobrażałam sobie żebyśmy mieli wyrywać dzieci rodzicom zwłaszcza, że jest to początek roku, okres adaptacyjny. Rodzice mogą wejść do placówki, ale prosimy, aby ten czas był jak najkrótszy — mówi Monika Falfura.

Dyrekcja placówki dodaje, że dołoży wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy