Bezpieczne ferie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jak co roku dolnośląscy policjanci dbają o bezpieczeństwo młodzieży podczas zbliżających się ferii zimowych. Działania policji skupione są na trzech obszarach.

Dbamy o bezpieczeństwo na terenie miejscowości turystycznych gdzie odnotowaliśmy wzmożony ruch w związku z chęcią wypoczynku. Głównie mam na myśli miejscowości górskie gdzie funkcjonują narciarskie patrole policyjne dbające o to, żeby nie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji na stokach ale również policjanci zwracają uwagę na mienie pozostawione przez turystów żeby ograniczyć możliwość kradzieży- wyjaśnia nadkomisarz Kamil Rynkiewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.  

 

Ze względu na to, że część osób pozostanie w swoich miejscach zamieszkania, policjanci sprawdzają też większe aglomeracje miejskie.

 

Swoim nadzorem obejmujemy chociażby zbiorniki wodne, które niewykluczone, że mogą jeszcze przez kilka następnych tygodni zamarzać w związku ze znacznym spadkiem temperatur. Będzie zwracać uwagę na miejsca sprzedaży alkoholu i papierosów, na miejsca gromadzenia się młodzieżydodaje nadkomisarz Kamil Rynkiewicz.

 

Ferie zimowe to również zorganizowane wyjazdy dla dzieci i młodzieży. Wydział Ruchu Drogowego będzie sprawdzał stan techniczny autobusów, ich wyposażenie oraz trzeźwość kierowców wiozących dzieci na zimowe obozy. 

 

Organizatorzy mogą zgłosić taką kontrol telefonicznie- w każdym z powiatów naszego województwa jest wyznaczone miejsce takiej kontroli lub policjancie przyjadą we wskazaną lokalizację przez organizatora i tam autobus zostanie sprawdzony. W tym wypadku dalsza podróż będzie przebiegać bezpiecznietłumaczy zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu podinsp. Piotr Wiśniewski.

 

W innych rejonach Polski ferie już się rozpoczęły i na terenie Dolnego Śląska goszczą już dzieci z różnych województw dlatego dolnośląska policja już rozpoczęła swoje działania prewencyjne. 

 

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy