Bezpieczny Dolny Śląsk. Policja prowadzi wzmożone działania

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Województwo dolnośląskie jest drugie w Polsce pod względem liczby przybywających uchodźców z Ukrainy. Przypomnijmy, że do tej pory polsko-ukraińską granicę przekroczyło już ponad 2 mln osób, z których większość przybyła na Dolny Śląsk, w tym do Wrocławia. W tym czasie szczególnie ważna jest kwestia bezpieczeństwa, dlatego dolnośląscy policjanci cały czas prowadzą wzmożone działania prewencyjne i kryminalne, które mają zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i uchodźcom z Ukrainy.

Mamy w Polsce do czynienia z wielką falą uchodźczą, ale jednocześnie ze świadomością, że tuż za naszymi granicami toczy się okrutna wojna. Oczywiście obowiązkiem administracji państwowej jest myślenie w kategoriach bezpieczeństwa, także bezpieczeństwa wewnętrznego, a jak myślimy o bezpieczeństwie na naszych ulicach, to pierwsze nasze skojarzenie to jest sprawność policji – mówi Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski.

Od trzech tygodni funkcjonariusze intensywnie działają zarówno na terenie stolicy Dolnego Śląska, jak również na granicy i robią wszystko, żeby Dolnoślązacy oraz uciekający przed wojną obywatele Ukrainy, czuli się bezpiecznie.

Priorytetem dla nas jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim, a zwłaszcza naszym gościom. W sposób szczególny angażujemy nasze działania prewencyjne i kryminalne na zdecydowaną reakcję na wszelkiego typu naruszenia prawa – mówi nadinsp. Dariusz Wesołowski, Komendant Policji Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Jak zaznacza nadinspektor Dariusz Wesołowski, Komendant Policji Wojewódzkiej we Wrocławiu, według danych statystycznych skala wykroczeń i przestępczości w tej chwili jest porównywalna do okresu sprzed roku. 

Każdego dnia, zwłaszcza w miejscach dużych skupisk ludności, ale przede wszystkim w miejscach, gdzie rozprowadzamy łącznie uchodźców po terenie całego województwa – jesteśmy. Robimy swoje, współpracujemy ze wszystkimi służbami, jak również z panem wojewodą, który zleca nam określone zadania. Współpraca ta układa się bardzo dobrze. Jesteśmy gotowi do niesienia pomocy – zaznacza nadinsp. Dariusz Wesołowski.

Tworzymy nowe miejsca dla uchodźców, jest sprawny punkt przesiadkowy w Zgorzelcu. Oczywiście to nie jest jeszcze ta skala, którą oczekiwalibyśmy, jeśli chodzi o dyslokację. Jednak zdecydowana większość uchodźców przyjeżdża do Polski, nawet z krajów trzecich, czyli z Rumunii, Mołdawii, Słowacji lub Węgier – dodaje Jarosław Obremski.

Na ten moment wszystkie działania związane z lokowaniem uchodźców na terenie województwa dolnośląskiego są kontynuowane i na bieżąco koordynowane przez instytucje rządowe i pozarządowe.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy