Bezpieczny przejazd dzięki nowej aplikacji

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd- Szlaban na ryzyko! Zaprojektowana i udostępniona została aplikacja o tej samej nazwie. Korzystając z niej jest możliwość błyskawicznego powiadomienia odpowiednich służb o usterce na torach.

 

W aplikacji bezpośrednio do służb PKP zgłosić można zaobserwowane usterki kolejowe i tak zwane dzikie, piesze przejścia przez tory. 

Niedziałający sygnalizator, piesi w miejscu niedozwolonym czy urwaną rogatkę można zgłosić przez aplikację i przyczynić realnie do zwiększenia bezpieczeństwa na terenach kolejowych. 

Napotkani mieszkańcy czują się bezpiecznie korzystając z polskiej kolei, niestety wypadki zdarzają się i statystyki PKP pokazują, że wcale nie rzadko. W przypadku zdarzenia zagrażającego życiu warto wiedzieć co zrobić. Aplikacja przygotowana przez PKP wyjaśnia w łatwy sposób jak reagować w sytuacji gdy pojazd z jakiejś przyczyny utknie na przejeździe kolejowym. Najważniejsza w takiej sytuacji dla przyjmującego zgłoszenie jest dokładna lokalizacja. Dlatego tak ważne jest by kierowcy wiedzieli czym jest żółta naklejka i jak z niej korzystać. 

Aplikacja poza możliwością zgłoszenia usterek daje możliwość przetestowania własnej wiedzy z zakresu znajomości poruszania się po przejazdach kolejowych. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy