Bezpłatna pomoc prawna dla ofiar przestępstw

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
22 lutego rozpoczyna się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Celem akcji jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych.

Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu, postanowiła włączyć się w tę szlachetną inicjatywę, to oznacza, że radcowie prawni oraz aplikanci radcowscy, będą bezpłatnie udzielać porad ofiarom przestępstw, osobom im najbliższym jak i również świadkom przestępstw – mówi Marta Kruk, rzecznik Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu.

Wydarzenie jest organizowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Do końca tygodnia radcowie prawni z Okręgowej Izby Prawnej we Wrocławiu, będą pełnić dyżury przy ul. Włodkowica 8 i udzielać bezpłatnej pomocy prawnej.

Warto odwiedzić nasze media społecznościowe, profil facebookowy oraz stronę internetową, gdzie zaraz po wejściu, można będzie dotrzeć do informacji z grafikiem takich dyżurów – dodaje Marta Kruk.

Dyżury odbywają się stacjonarnie oraz telefonicznie. Zwracać się mogą osoby, które doświadczyły lub doświadczają przemocy psychicznej, fizycznej i nie tylko.

Skala osób, do których dociera ten program, jest naprawdę duża. Chodzi tu o osoby, które na przykład zostały pokrzywdzone w wyniku wypadku drogowego, chodzi o przemoc domową, fizyczną, psychiczną, takie kwestie, jak przemoc seksualna – mówi Robert Staszewski, radca prawny, Okręgowa Izba Radców Prawnych we Wrocławiu.

Akcja także dotyczy osób, które doświadczyły na przykład przemocy w internecie. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://oirp.wroclaw.pl.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy