Bezpłatna pomoc psychologiczna dla mieszkańców Wrocławia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zaburzenia związane ze zdrowiem psychicznym, depresja i stany lękowe występują u coraz większej liczby osób, dlatego Wrocławskie Centrum Zdrowia Psychicznego oferuje kompleksową opiekę z zakresu zdrowia psychicznego - od wsparcia psychologów i psychoterapeutów, po terapie zajęciowe i oddział dzienny. Świadczona pomoc jest bezpłatna i dobierana indywidualnie pod potrzeby pacjenta.
  • Często jest też tak, że różnego rodzaju trudności o charakterze psychicznym wiążą się z tym, że pacjent przeżywa kryzys w innych obszarach swojego życia i często potrzebuje wsparcia w tym, żeby te kryzysy zażegnać albo uzyskać pomoc, jakby ukierunkowanie w tym, co może zrobić, żeby w tych kryzysach pomoc uzyskać i z nich wyjść – podkreśla Ewa Czajkowska, psycholożka, Centrum Zdrowia Psychicznego.
  • Tutaj bym chciał też uwrażliwić rodziny seniorów, że jeżeli tylko cokolwiek zauważamy, że nasza mama, dziadek, babcia mają jakieś kłopoty z takim codziennym funkcjonowaniem, przypominaniem sobie prostych rzeczy, odnajdywaniem zostawionych gdzieś przedmiotów, żeby tej pomocy już szukać szybciej, ponieważ czasami, jak przyjeżdżamy do pacjentów, u których te problemy rozwijają się od wielu lat, no to bywa, że już jest za późno – mówi Damian Siwicki, psychiatra, Centrum Zdrowia Psychicznego.

Centrum Zdrowia Psychicznego udziela wsparcia w sposób innowacyjny, blisko pacjenta i jego środowiska, a więc w jego domu. 

  • My wychodzimy z możliwością leczenia w środowisku pacjenta. Zależy nam na tym, żeby wyjść do pacjenta, żeby dotrzeć do niego, zarówno w sytuacjach, w których pacjent z różnych względów nie może dotrzeć do nas, ale też po to, żeby zobaczyć środowisko, w którym on żyje, w którym on funkcjonuje – dodaje Ewa Czajkowska, psycholożka, Centrum Zdrowia Psychicznego.

  • Dla mnie to jest w ogóle pewna rewolucja w moim myśleniu o opiece psychiatrycznej. Zauważam teraz jak ogromną wartością jest odwiedzenie pacjenta w jego miejscu zamieszkania. Poszerza to zupełnie kontekst, poznanie na przykład rodziny. Zupełnie zmienia sposób, w jaki ja widzę pacjenta, widzę jego problemy. Pewne rzeczy też są nie do przekazania na wizycie, nawet mimo szczerych chęci ze strony pacjenta. Pewnych rzeczy czasami nie da się przekazać bądź jest to przekaz, który jest obarczony takim błędem, że pacjent to troszkę inaczej przekaże, ja to jeszcze troszkę inaczej zrozumiem – mówi Damian Siwicki, psychiatra, Centrum Zdrowia Psychicznego.

Wszystkie usługi świadczone przez Centrum Zdrowia Psychicznego są bezpłatne. 

W ramach Centrum mamy też taką ofertę zajęć tutaj na miejscu otwartych, właściwie dostępnych dla naszych pacjentów na co dzień. Zajęcia są od poniedziałku do piątku. Obejmują różnego rodzaju aktywności. Raz w tygodniu terapeutka też jedna z naszych tutaj pani psychologów prowadzi zajęcia treningu funkcji poznawczych, która jest dedykowana właśnie osobom w wieku senioralnym. Są to zajęcia, które się cieszą dużą popularnością, bardzo przyjemne, bardzo fajne, często też jakby stają się pretekstem do tego, żeby zacząć uczestniczyć w innych aktywnościach tutaj, które klub proponuje, a jest ich naprawdę wiele, są bardzo ciekawe – podsumowuje Ewa Czajkowska, psycholożka, Centrum Zdrowia Psychicznego.

Zobacz również

Tuż przy Kopalni Złota w Złotym Stoku znajduje się muzeum w pełni poświęcone przedmiotom znalezionym lub wyprodukowanym w tym mieście. Znajdziemy tutaj największą w Polsce kolekcję złotostockiej porcelany, jedyny na świecie złoty medal wykonany na polecenie Hermana Güttlera oraz tajemniczą kolekcję lalek.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy