Bezpłatna pomoc psychologiczna dla mieszkańców Wrocławia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego stworzyło listę jednostek, w których oferowana jest darmowa, telefoniczna pomoc psychologiczna. Wystarczy zadzwonić na wybrany numer i porozmawiać.

– Telefon jest skierowany dla wszystkich mieszkańców Wrocławia, którzy odczuwają trudności lub izolację, samotność, stres wywołany przez pandemie. To jak najbardziej proszę dzwonić. Oferujemy pomoc w języku polskim, angielskim, ukraińskim, jak i rosyjskim – mówi Łukasz Golonka, Centrum Zdrowia Psychicznego+.

– Jesteśmy przygotowani na udzielenie wsparcia osobom z Ukrainy. Mamy koordynatora mówiącego w tym języku i możemy te osoby wspierać – mówi Ina Borzymowska, Centrum Zdrowia Psychicznego+.

Bezpłatna telefoniczna pomoc psychologiczna działa od poniedziałku do piątku.

– Telefon jest czynny codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 18 – podkreśla Łukasz Golonka.

Jak mówią koordynatorzy telefonów jest dużo. Wiele z nich związanych jest z problemami wynikającymi z pandemii.

– Są to problemy związane ze stratą oraz stresem wynikającym z izolacji – dodaje Łukasz Golonka.

Placówka oferuje także wsparcie psychodietetyka oraz trenera pracy. Jest to kompleksowa pomoc.

– Mamy wsparcie lekarza psychiatrii, psychologów i psychoterapeutów. Oferujemy pomoc socjalną i posiadamy miejsca w domu tymczasowym (domu wspólnym), gdzie uczestnicy mogą nauczyć się wielu nowych umiejętności – mówi Ina Borzymowska.

Na terenie Wrocławia taką telefoniczną pomoc psychologiczną dla dzieci i młodzieży, a także wszystkich potrzebujących prowadzi także wiele innych placówek. Wszelkie informacje i numery można znaleźć na stronie tutaj – Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.