Bezpłatne chipowanie psów i kotów we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Oznakowanie psa lub kota mikroprocesorem elektronicznym, czyli popularnym chipem, niesie ze sobą bardzo wiele korzyści. Wiedzą o tym przede wszystkim właściciele czworonożnych przyjaciół, którym często zdarza się udawać na samotne wędrówki.

-Bardzo duże ułatwienie dlatego, że jak giną nam psy, żeby nie trafiały do schroniska osoba, która znajdzie psa, pojawia się u nas w przychodni. My sprawdzamy dane, dzwonimy do właściciela i pies wraca do domu, niekoniecznie musi jechać do schroniska – mówi lek.wet. Magdalena Miller, Przychodnia Weterynaryjna Mill-Vet.

Aby zaoszczędzić niepotrzebnego stresu zarówno właścicielom zwierzaków, jak i ich pupilom, warto skorzystać z przeprowadzanej we Wrocławiu akcji bezpłatnego chipowania psów i kotów.

-Absolutnie. Uważam, że to powinno być obowiązkowe i zaraz będzie, bo się zmieni Ustawa o Ochronie Zwierząt i to jest jeden z pierwszych postulatów, to znaczy obowiązek powszechnego chipowania zwierząt – mówi Barbara Borzymowska, Rzecznik Prezydenta Wrocławia ds. Zwierząt, Biuro Wrocław bez Barier.

Zabieg jest dla zwierzaka bezbolesny. Polega na wszczepieniu pod skórę psa lub kota za pomocą specjalnego aplikatora, elektronicznego mikrochipa z 15-cyfrowym, unikatowym numerem, a następnie wprowadzeniu danych o zachipowanym zwierzęciu do specjalnego rejestru.

-Po zachipowaniu, wprowadzamy do bazy danych wszystkie dane właściciela i zwierzaka – psa czy kota. Są tam dane teleadresowe, nazwa, rasa i data urodzenia zwierzęcia oraz adres zamieszkania – mówi lek.wet. Magdalena Miller, Przychodnia Weterynaryjna Mill-Vet.

-Wszystkie psy, które są chipowane z naszych funduszy, wszystkie są automatycznie rejestrowane tak że już tutaj nic nie trzeba robić, a jeżeli ktoś chipuje na własną rękę, to musi tego dopilnować – mówi Barbara Borzymowska, Rzecznik Prezydenta Wrocławia ds. Zwierząt, Biuro Wrocław bez Barier.

Każde zachipowane zwierzę zostanie wpisane do Bazy Psy i Koty Miejskie oraz Safe Animal.

Jak podkreślają organizatorzy akcji, w ostatnich latach we Wrocławiu bezpłatnemu znakowaniu zwierząt poddano kilka tysięcy psów i kotów. Adresy 8 przychodni, które biorą udział w akcji i w których odbywa się bezpłatne chipowanie psów oraz kotów można znaleźć na stronie wroclaw.pl oraz w aplikacji VetApp.

-Wystarczy u nas być mieszkańcem Wrocławia, być właścicielem danego zwierzęcia. Zapraszamy. Jesteśmy do dyspozycji – mówi lek.wet. Magdalena Miller, Przychodnia Weterynaryjna Mill-Vet.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy