Bezpłatne maseczki we Wrocławiu. Oto adresy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej zaprasza wszystkich chętnych do punktów we Wrocławiu, w których za darmo rozdawane są maseczki ochronne wielokrotnego użytku.

Od 16 kwietnia w całej Polsce, aż do odwołania, obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu i przebywa w przestrzeni publicznej (czyli np. w autobusie, w sklepie, na ulicy itp.), musi zakryć te części twarzy.

Maseczki a koronawirus. Jak się zabezpieczyć?

Można to zrobić za pomocą specjalistycznej maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, a także chusty, apaszki, komina czy szalika. Jak podkreśla Ministerstwo Zdrowia, dzięki temu każdy chroni siebie i innych ponieważ osoby zakażone koronawirusem, które przechodzą chorobę bezobjawowo, nie będą nieświadomie zarażać innych.

Nie wszyscy mają możliwość zakupienia dostępnych w sklepach jednorazowych maseczek. Dlatego Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej zorganizowało punkty, w których można wziąć maseczkę.

Gdzie znaleźć we Wrocławiu bezpłatne maseczki?

W poniedziałki paczki dostępne będą o godzinie 12 i 17 w 6 punktach:

  • Stojak przed KOTON Kocia Kawiarnia, ul. Igielna 41. Punkt organizowany przez Maciek Wiśniewski.
  • Wiata na trójkątnym skwerze u zbiegu Komuny Paryskiej i Kościuszki. Punkt organizowany przez Stowarzyszenie Edukacji Krytycznej i menthol architects
  • Skwer przed Parafią Chrystusa Króla we Wrocławiu, ul. Młodych Techników 17. Punkt organizowany przez Stowarzyszenie Serce Szczepina
  • Wielopokoleniowe Centrum Aktywności we Wrocławiu, ul. Kasprowicza 46 – ogrodzenie. Punkt organizowany przez Fundację Emma.
  • Rewir Twórczy – Centrum Aktywności Lokalnej, ul. Swojczycka 118 – ogrodzenie. Punkt organizowany przez Renata Piwko-Wolny szefową Grupa z Pasją.
  • Pergola Złotnickie Centrum Spotkań, ul. Wielkopolska 7 Punkt organizowany przez Parafia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej Wrocław-Złotniki

Czytaj także:

 

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy