Bezrobocie podczas pandemii

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na przestrzeni ostatnich miesięcy zmiany wymuszone przez pandemię przyczyniły się do znacznego pogorszenia sytuacji pracowników i pracodawców. Ze statystyk prowadzących przez Urząd pracy wynika, że ilość ofert pracy spadła o ponad połowę.

Tarcza antykryzysowa mająca pomóc poradzić sobie ze szkodami jakie powstały z powodu ograniczeń według przedsiębiorców jest kroplą w morzu potrzeb. Firmy równocześnie mają możliwość obniżenia pensji pracownikom, a nawet mogą ich zwolnić. Wielu będąc na umowach cywilnoprawnych straciła zatrudnienie z dnia na dzień bez żadnego zabezpieczenia.

Społeczność ukraińskiego pochodzenia na początku pandemii zdecydowała się wyjechać do swojej ojczyzny i powrót na tę chwilę wiąże się z odbyciem kwarantanny oraz uzyskaniem wielu pozwoleń. Czas zamrożenia gospodarki część ze społeczności ukraińskiej spędziła jednak w Polsce. Czy jest im łatwiej u nas?

Łatwo nie będzie nikomu. Urząd pracy zauważa lekką poprawę sytuacji, a miasto chce rozmawiać z przedsiębiorcami o możliwościach pracy zdalnej.

Taki profil pracy umożliwia jedna z firm informatycznych z Wrocławia i jak mówią, pandemia niewiele zmieniła w ich funkcjonowaniu. Zatrudnili w ciągu ostatnich kilku miesięcy ponad 50 osób w samym Wrocławiu Jako osoba bezrobotna można rejestrować się cały czas. Urzędy pracy przyjmują wnioski, które można złożyć zdalnie. Tarcza antykryzysowa ma za zadanie wspomóc pracodawców w utrzymaniu pracowników i stwarzać możliwości zatrudniania nowych.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy