BGK: jak otrzymać wsparcie?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Bank Gospodarstwa Krajowego udziela wsparcia przedsiębiorcom, których dotknął kryzys wywołany pandemią koronawirusa. Jak z niego skorzystać? Najprościej zacząć od decyzji, jakiego wsparcia potrzebuje nasze przedsiębiorstwo.

– Przygotowaliśmy dla przedsiębiorców bardzo różne rozwiązania. Jedne z nich to rozwiązania dotyczące programów już istniejących, dobrze znanych przedsiębiorcom jak na przykład gwarancja de minimis – mówi Anna Czyż, rzecznik prasowy Banku Gospodarstwa Krajowego.

Przedsiębiorca sam, w zależności od swoich potrzeb, może wybrać, jakiego wsparcia w obecnej sytuacji najbardziej potrzebuje. Czy będzie to pożyczka, która pozwoli mu zachować płynność finansową czy kredyt, który nie zatrzyma rozwoju jego firmy?

– Najważniejsze jest pokazanie, że faktycznie jest spadek przychodów, a praktycznie nie ma firmy, która by nie odnotowała w tym okresie spadku przychodów i to, że moja firma faktycznie dobrze prosperowała przed pojawianiem się koronawirusa – zaznacza Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

– To, co ważne przedsiębiorca nie musi do BGK składac i wysyłać żadnych wniosków. Wszystkie formalności załatwia w swoim banku, w tak zwanym jednym okienku. W dzisiejszych czasach banki ułatwiły także kontakt z doradcami. Nie trzeba przychodzić do oddziału, wiele spraw można załatwić online, elektronicznie – dodaje Anna Czyż, rzecznik prasowy Banku Gospodarstwa Krajowego.

Lista banków, które współpracują z Bankiem Gospodarstwa Krajowego znajduje się na stronie bgk.pl. Szukanie jakichkolwiek informacji warto rozpocząć właśnie tam. Jak przyznaje Beata Daszyńska-Muzyczka prezes BGK, każdy produkt ma pomóc polskiej gospodarce w odbudowie.

– To, co jest częstym pytaniem: czy jeżeli skorzystam z jednego rozwiązania, to wyklucza możliwość skorzystania z innego. Nie, nie chcemy robić takich ograniczeń, bo ważne jest budowanie, a właścicie odbudowywanie polskiej gospodarski oraz pomoc małym i średnim przedsiębiorcom – wyjaśnia Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

Oferta BGK cały czas się zmienia, w zależności od sytuacji w kraju.

– w ubiegłym tygodniu uruchomiliśmy zupełnie nowy program pożyczek unijnych ze środków POIR. To jest program operacyjny: Innowacyjny rozwój – tłumaczy Anna Czyż, rzecznik prasowy Banku Gospodarstwa Krajowego.

Najważniejsza pozostaje decyzja, o wyborze odpowiedniej formy wsparcia dla swojej firmy.

Zobacz również

Piąte Koło Stowarzyszenia Kombatantów Misji Pokojowych ONZ we Wrocławiu po 25 latach działalności otrzymało sztandar ufundowany m.in. przez gminę Długołęka. Dla członków Koła przekazanie sztandaru to bardzo ważny moment, który jest symbolem uznania dla ich dotychczasowej działalności.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy