Biała Niedziela w Jordanowie Śląskim

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Tegoroczne Białe Niedziele w Powiecie Wrocławskim zakończyły się w Jordanowie Śląskim. Kolejni mieszkańcy przebadali się w sprawdzili stan swojego zdrowia. Następna edycja już za rok.

Odebrałem wiele telefonów, rozmawiam z mieszkańcami podczas każdej Białej Niedzieli – mieszkańcy są zachwyceni tą akcją. To mnie bardzo cieszy, bo jak już wcześniej powiedziałem – akcje, które robimy, robimy dla mieszkańców. No i też okres jest szczególny, bo koronowirus, a w związku z tym mamy my, jako mieszkańcy, utrudniony dostęp do wielu usług – mówi Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Mieszkańcy podkreślają, że takich inicjatyw mogłoby być jeszcze więcej. Podczas ostatniej Białej Niedzieli w tym roku po raz kolejny chętnie korzystali z możliwości przebadania się. 

Chciałem się zbadać, ale też i pokazać, bo jestem radnym Powiatu tego okręgu i zaświecić przykładem. Należy się badać, a jeśli jest Biała Niedziela to dla wszystkich. W niedziele, w wolnym dniu, ludzie ciężko pracują teraz, więc nawet chwila relaksu, przyjść zbadać się, co mi jest, to też jest ważne – dodaje Józef Żygadło, Radny Powiatu Wrocławskiego.

Podczas Białej Niedzieli w każdej gminie zbadało się średnio sto osób, oprócz tego wielu mieszkańców oddało krew. Statystyki zachęcają Zarząd Powiatu Wrocławskiego do dalszych działań w tym kierunku. 

Wspieramy w ogóle idee zdrowia mieszkańców i Biała Niedziele jest tego wyrazem. Chociaż to nie jest ostatnie słowo, które chcemy powiedzieć. Byłem obecny na wszystkich trzech Białych Niedzielach, dlatego żeby wyrobić sobie pogląd i na pewno na Zarządzie będę bardzo aktywnie wspierał dalsze edycje – zaznacza Wiesław Zając, wicestarosta Powiatu Wrocławskiego.

Myślę, że to jest bardzo fajna inicjatywa, przede wszystkim biorąc pod uwagę to, co się dzisiaj dzieje jeśli chodzi o profilaktykę. Mamy, można powiedzieć trudny dostęp do lekarzy, dlatego tego typu imprezy mają duże wzięcie – dodaje Paweł Filipczak, Wójt Gminy Jordanów Śląski.

Odpowiednia profilaktyka pomaga często szybko zdiagnozować chorobę i zmniejszyć jej skutki.

To widać, szczególnie w tych chorobach przewlekłych. Czym szybciej, tym lepiej, mówię w tej chwili o stwardnieniu rozsianym. Czym wcześniej tę chorobę zdiagnozujemy, nie bagatelizujmy najmniejszych objawów, jakie mogą być, bo później może być już za późno na cokolwiek – wyjaśnia Ryszard Kuczyński, wiceprzewodnicący Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego Oddział Dolnyśląsk. 

Warto więc pamiętać o systematycznych badaniach i kontrolowaniu swojego stanu zdrowia.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy