Biała Niedziela w Kątach Wrocławskich

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kolejna niedziela w Powiecie Wrocławskim upłynęła pod znakiem badań i profilaktyki. Mieszkańcy Kątów Wrocławskich chętnie skorzystali z możliwości sprawdzenia swojego stanu zdrowia podczas Białej Niedzieli organizowanej przez Powiat Wrocławski.

Na początku epidemii dostęp do lekarzy był utrudniony, dlatego mieszkańcy Kątów Wrocławskich szczególnie doceniają to, że mogą się zbadać niemalże od ręki.

Jak podkreśla Starosta Powiatu Wrocławskiego Białe Niedziele są przede wszystkim po to, żeby ułatwić mieszkańcom dostęp do specjalistów bez konieczności dojazdu oraz żeby mogli się przebadać na miejscu. W poprzedniej edycji w Kobierzycach przebadano ponad sto osób, a w Kątach Wrocławskich frekwencja była jeszcze wyższa.

Wszystkie te badania, które tutaj są i stoiska są bezpłatne i dlatego tym bardziej zachęcam mieszkańców, bo po to robimy te Białe Niedziele w gminach Powiatu Wrocławskiego, żeby zbliżyć i zmniejszyć tę przestrzeń między lekarzem a pacjentem – mówi Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Białe Niedziele organizowane są od trzech lat, do tej pory odbyły się w każdej gminie Powiatu Wrocławskiego i cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Od przyszłego roku pewnie rozpoczniemy kolejną edycję Białych Niedziel, a gdzie i w których gminach będziemy w przyszłym roku to zarząd i rada zdecydują niebawem – dodaje Roman Potocki, Starosta Powiatu Wrocławskiego.

Następna Biała Niedziela odbędzie się 13 września w Jordanowie Śląskim. Przebadać mogą się jednak wszyscy mieszkańcy Powiatu Wrocławskiego.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy