– Bardzo się cieszę, bo patrząc na liczbę mieszkańców, jest zainteresowanie. Te akcje trwają każdej niedzieli kilka godzin. Ludzie przychodzą systematycznie, a to dobrze, bo nie ma kolejek do lekarzy ani się tutaj nie korkuje i obsługujemy mieszkańców na bieżąco – mówi Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.
– Bardzo dobry pomysł. Dużo lekarzy, więc można zrobić badania w porównaniu do gabinetów, gdzie nie wpuszczają wciąż. Dobry pomysł, podoba mi się.
– Można zrobić przegląd swojego zdrowia. To dobry pomysł, bo nie zawsze w przychodni można wszystkie sprawy załatwić.
– Zrobiłam EGK i badania chemiczne, teraz czekam na kolejne – mówią mieszkanki powiatu wrocławskiego.
– Widzimy, że czym dalej jesteśmy od Wrocławia, tym mieszkańcy chętniej korzystają z tych badań. To potwierdza to nasze założenie, że badamy mieszkańców, którzy nie mogą dotrzeć do specjalistów, więc my staramy się ze specjalistami dotrzeć do nich – dodaje Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.
– Kilka osób się zaszczepiło, więc idzie to w tym dobrym kierunku, który zarząd powiatu sobie nakreślił. Poprzez te imprezy propagujemy zdrowy styl życia. Zachęcamy mieszkańców do tego, żeby się badali na tym wczesnym etapie, żeby można było potem się leczyć – podkreśla Andrzej Szawan, wicestarosta powiatu wrocławskiego.
– Chcemy we współpracy z Uniwersytetem Medycznym zrobić pilotażowy program dla mieszkańców powiatu wrocławskiego, bo podczas Białej Niedzieli badamy mieszkańców i odsyłamy ich do specjalistów, ale właściwie nie mamy informacji na to, co dalej z tym się dzieje. Te pilotażowe badania, które chcemy zrobić dla mieszkańców, będą monitorowane, czyli w momencie kiedy mieszkaniec powiatu zostanie zarejestrowany to będzie monitorowany i umawiany na kolejne wizyty przez lekarzy specjalistów – zaznacza Roman Potocki, starosta powiatu wrocławskiego.
– Zapraszam mieszkańców na Białe Niedziele w kolejnym roku – podsumowuje Andrzej Szawan, wicestarosta powiatu wrocławskiego.