Biblioteka otwiera się na czytelników

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Biblioteka w Nadolicach Wielkich została otwarta. Na czytelników czekają zarówno nowe pozycje książkowe, jak i zajęcia muzyczne.

Od 7 września można z powrotem przychodzić stacjonarnie m.in do biblioteki w Nadolicach Wielkich oraz do innych na terenie Gminy Czernica. Wszyscy czytelnicy mogą w bezpieczny sposób korzystać ze zbiorów, pod warunkiem, że dostosują się do panujących zasad reżimu sanitarnego.

Czytelnicy mogą wejść do biblioteki jeśli mają zakryte nos i usta. W bibliotece przy wejściu znajduje się również dozownik z płynem, więc każdy kto wejdzie, musi zdezynfekować dłonie — wyjaśnia Małgorzata Ligarska, dyrektorka Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicy.

Dodatkowo same książki są poddawane kwarantannie.

Czytelnicy zwracają książki do specjalnie wydzielonego pudła i tam jest ono zaplombowano, i przebywa 5 dni na kwarantannie — tłumaczy Justyna Skwarska z biblioteki w Nadolicach Wielkich.

Podczas przerwy w bibliotece pojawiły się kolejne pozycje książkowe, których zakup był możliwy dzięki dofinansowaniu. Dodatkowo wszyscy chętni będą mogli również bezpłatnie korzystać ze zbiorów internetowych, w których znajdują się zarówno e-booki, jak i audiobooki

Oprócz tego biblioteka powróciła z zajęciami dla dzieci i młodzieży. To między innymi spotkania muzyczne, nauka gry na gitarze i warsztaty z komponowania, które będą realizowane z wykorzystaniem aplikacji na tablecie. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy