Biblioteka Uniwersytecka zamieni się w punkt szczepień! Studencie, zapisz się na szczepienie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Od wtorku (11 maja) ruszają szczepienia w Bibliotece Uniwersyteckiej środowiska akademickiego Uniwersytetu Wrocławskiego. Najpierw zostaną zaszczepieni pracownicy uczelni.

– Od godziny 9:00, 11 maja ruszamy ze szczepieniami środowiska akademickiego drugą dawką szczepionki Astra Zenecka. Przestrzeń zostanie przeorganizowana. Zostanie tutaj zastosowany ruch wirowy. Będzie rejestracja, a także konsultacje medyczne, punkty szczepień oraz miejsce, gdzie będziemy wydawać zaświadczenia. Wszystko zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego – mówi Damian Mroczyński, Uniwersytet Wrocławski.

– W tej turze szczepień rozpoczynamy od szczepienia drugą dawką tych pracowników, którzy byli zaszczepieni już zimą i jest to ponad dwa tysiące osób. W kolejnym tygodniu będziemy szczepić wszystkich tych pracowników, którzy jeszcze nie zostali zaszczepieni. Najważniejszą grupą, która teraz zostanie zaszczepiona, będą nasi studenci. Zgłosiło się ponad dziewięć tysięcy żaków. Do 9 maja trwa rejestracja, więc jeszcze studenci mogą się zgłosić na szczepienie – mówi Katarzyna Uczkiewicz, rzeczniczka Uniwersytetu Wrocławskiego.

– Studenci stanowią bardzo dużą część populacji Wrocławia. Jest to od 80 do 120 tysięcy osób, które przyjeżdżają tutaj się uczyć. Najważniejsze obecnie jest to, aby uczyć się bezpiecznie, a jedynym gwarantem tego jest szczepienie – mówi Amadeusz Kuźniarski, koordynator szczepień z ramienia Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

– Każdy członek naszej wspólnoty akademickiej, który jeszcze nie był w programie szczepień. Dostał linka, gdzie może zapoznać się z formularzem rejestracyjnym na szczepienie. Ten formularz także jest dostępny na stronie Uniwersytetu Wrocławskiego. Można zgłosić siebie albo członków swojej rodziny. Te osoby w następnym tygodniu zostaną SMS-em powiadomione o terminie szczepień – dodaje Katarzyna Uczkiewicz, rzeczniczka Uniwersytetu Wrocławskiego.

Od wtorku Biblioteka Uniwersytecka zamieni się w punkt szczepień. Przez pierwsze dni Uniwersytet Wrocławski chce dziennie szczepić po 500 osób. Kolejny tydzień ma być jeszcze bardziej intensywny zaszczepionych może zostać nawet dwa tysiące osób dziennie.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy