Biblioteki w gminie Czernica znów otwarte

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Od 18 maja biblioteki na terenie gminy Czernica zostały otwarte. Zasady funkcjonowania obowiązujące jednak w tych miejscach bardzo się zmieniły.

– Wygląda, to w tej chwili tak, że mieszkańcy mają możliwość zamówienia książek telefonicznie lub za pomocą strony internetowej www.biblioteka-czernica.pl. Tam się wybiera tytuły zamawia, a następnie trzeba przyjść po odbiór do biblioteki, gdzie dany czytelnik jest umawiany na konkretną godzine – mówi dyrektor gminnej biblioteki publicznej w Czernicy, Małgorzata Ligarska

Klienci są obsługiwani przez specjalną osłonę pleksi. Czytelnicy nie mogą własnoręcznie przeglądać książek na półkach, a wypożyczenie książek odbywa się przez stronę internetową lub telefonicznie, następnie po odbiór zamówionej książki trzeba przyjść do biblioteki.

– Czytelnicy nie wchodzą na teren biblioteki, tylko podchodzą do zastępczej lady. Wcześniej, jak się umówimy na konkretną godzinę, to ja przynoszę książki i ten kontakt jest bardzo krótki, ale miły – podkreśla Justyna Skwarska, bibliotekarka w Nadolicach Wielkich

Zwracać wypożyczone książki można do kartonów, który znajdują się przed tymczasową ladą biblioteczną.

– Mamy takie przyzwyczajenie, że książke oddajemy, albo musimy pokazać w jakim jest stanie. Teraz wystarczy wrzucić ją do kartona – dodaje Justyna Skwarska, bibliotekarka w Nadolicach Wielkich.

– Książki, które są zwracane przez czytelników zostają poddane kwarantannie, aby kolejne osoby potem mogły je również wypożyczyć – dodaje dyrektor gminnej biblioteki publicznej w Czernicy, Małgorzata Ligarska.

Biblioteki na terenie gminy Czernica na razie wznawiają prace tylko w zakresie wypożyczania i zwracania książek. Niedostępne dla odwiedzających zostają: czytelnie, pracownie komputerowe i toalety.

W bibliotekach oprócz książek można również wypożyczać audiobooki i czasopisma, więcej informacji na temat nowych godzin otwarcia tych miejsc można znaleźć na stronie www.bibioteka-czernica.pl

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy