Bieg z Konstytucją w Kobierzycach 2024. Świętowanie przez bieganie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Biało-czerwone flagi, uśmiechy, dobra pogoda i biegacze - tak wygląda 3 maja w gminie Kobierzyce. Impreza sportowa, czyli organizowany z okazji święta Bieg z Konstytucją na stałe wpisała się w kalendarz zarówno Kobierzyc, jak i samych biegaczy.

Bieg z Konstytucją 3 Maja to dobra okazja do aktywnego świętowania, ale także do samego pamiętania o tym dniu.

Podobało mi się od pierwszego razu i taka tradycja wynikła. Specjalnie trzeci raz z rzędu przyjechałam. Chyba właśnie to, że jest z tej okazji organizowana.

Trzeci raz i trzeci raz rewelacyjnie. Tak że jest bardzo przyjemnie. Kobierzyce jak zwykle dopisały pogodą, atmosferą i przygotowaniem trasy – podkreślają biegacze.

Rewelacyjnie, dużo fajnych ludzi i znajomych.

Jedni biegali z flagami, inni w biało-czerwonych strojach, a strażacy ochotnicy z OSP z gminy Kobierzyce w całym mundurze z wyposażeniem, który waży około 16-18 kilogramów.

Pomysł zrodził się z nieszczęścia ludzkiego. Gmina Żórawina, z którą tutaj graniczymy, ma jednostkę w Rzeplinie. Tam jest strażak zawodowy i ochotnik Sebastian, który uległ wypadkowi i teraz czeka go długa i kosztowna rehabilitacja. Zbiera pieniążki na to i tak chcieliśmy się przyłączyć do tej inicjatywy i również naszym wyczynem pokazać, że można znaleźć sponsora i dorzucić się, że tak powiem, do tej rehabilitacji Sebastiana. Wzięło się to tak z chęci pomocy, dobrego serca, z tego, że ktoś jeden z nas uległ wypadkowi i trzeba mu pomóc – mówi Dominik Krumin, prezes zarządu OSP Kobierzyce.

Nie zabrakło symboli patriotycznych, ale bieg miał także wymiar personalny.

Wracam sobie po czterech latach, po tych dwóch szkrabach. Po tym pierwszym miałam chwilkę taką, że zaczęłam biegać i właśnie tutaj biegłam swój ostatni bieg, kiedy już wiedziałam, że jestem z tym drugim szkrabem w ciąży. Dlatego chciałam tutaj właśnie wrócić i spróbować na nowo wdrożyć się w bieganie – mówi jedna z uczestniczek.

Pierwszy na metę po 5 kilometrach i niecałych 15 minutach przybiegł Mateusz Zubin.

A biegło się całkiem fajnie. Jeszcze trochę ta temperatura zaskakuje, bo od niedawna mamy upały, ale biegło się przyjemnie. Bardzo fajna impreza, fajnie zorganizowana, dużo kibiców na trasie było słychać doping, muzykę. Tak że super – przyznaje zwycięzca.

To jest też taki moment, troszeczkę refleksyjny, ale ale też sportowy jak najbardziej. Wobec tego fajnie, że biegają i tacy mali i bardzo dorośli ludzie. Więc to naprawdę cieszy – mówi Piotr Kopeć, wójt-elekt gminy Kobierzyce.

Bo w Kobierzycach świętowali dorośli, ale także nieco mniejsi biegacze.

-Jesteś gotowa na bieg?

Tak.

-Stresujesz się troszkę?

– Nie.

-Biegasz w ogóle?

– Tak.

-Czyli dzisiaj pewnie?

– Tak – mówi jedna z najmłodszych zawodniczek.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy