Bieganie z wirtualnym trenerem

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Biegać każdy może, najtrudniej jednak zacząć. Z tym wyzwaniem pomogą trenerzy Wrocław Maraton Team, którzy przygotowali specjalny kurs dla początkujących. Akademia Biegowa ruszyła wraz z początkiem czerwca.

– Bieganie absolutnie od zera, czyli od absolutnych podstaw. Ludzie, którzy po prostu stwierdzili – długo siedziałem w domu, chciałbym teraz pobiegać, chciałby biegać trochę lepiej i mieć jakąś pomoc w treningu. My z takim gotowym podręcznikiem biegania, oczywiście za darmo, wychodzimy do mieszkańców – mówi Marcin Janiszewski, rzecznik prasowy Młodzieżowego Centrum Sportu we Wrocławiu.

Na fanpage Wrocław Maraton Team powstała specjalna grupa, do której może zapisać się każdy, kto chce zacząć biegać. Tam będą pojawiać się porady biegowe, rozpiski treningów oraz nagrania w formie nagrań audio, na których trener będzie przeprowadzać poszczególne treningi.

– Na przykład na czerwcowe wtorki jest to gotowa rozpiska, także kilka takich treningów z tym nagraniem możemy odbyć. Wystarczy to sobie zgrać na jakieś mobilne urządzenie, słuchawki w uszy i jedziemy – dodaje Marcin Janiszewski, rzecznik prasowy Młodzieżowego Centrum Sportu we Wrocławiu.

– Oczywiście rola trenera w indywidualnych treningach jest wiodąca. Samemu można się przygotować do podstawowego cyklu treningoweg, ale wiadomo, że bez fachowości trenera bądź instruktora biegania można sobie w dłuższej perspektywie zrobić krzywdę – zaznacza Paweł Szwed, trener Wrocław Marathon Team.

Trenerzy będą do dyspozycji uczestników przez media społecznościowe. Biegacze będą mogli zadawać pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące treningu.

– Będą na pewno wyzwania dla biegaczy. Forma z jednej strony kontroli, a dla nich możliwość sprawdzenia się. Za pomocą mobilnych aplikacji biegowych można tworzyć takie wyzwania, więc to będzie wyzwanie przykładowo po dwóch miesiącach w określonym czasie ukończyć określony dystans – wyjaśnia Marcin Janiszewski, rzecznik prasowy Młodzieżowego Centrum Sportu we Wrocławiu.

Pomysł narodził się z zapotrzebowania, bowiem po kwarantannie wiele osób zaczęło biegać i chociaż w tym roku nie będą mogli wziąć udziału w żadnej imprezy biegowej, bo większość została odwołana, mogą szlifować formę na następny rok.

Jak wiemy zajęcia biegowe nie trwają tylko w okresie wiosna-lato. Powinniśmy ruszać się cały rok. Wobec tego na przeciw wychodzą trenerzy Wrocław Marathon Team, którzy przez cały rok będą wspomagać podopiecznych przede wszystkim poprzez platformę internetową i media społecznościowe. Będą do dyspozycji, jak tylko to będzie możliwe – mówi Paweł Szwed, trener Wrocław Marathon Team.

Program Akademii Biegowej będzie trwał, dopóki będzie zainteresowanie uczestników. Bieganie, jak mówią trenerzy, jest przecież najprostszą formą aktywności.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy