Biura karier na uczelniach. Drzwi otwarte na świat

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na każdej uczelni coraz większą popularnością cieszą się biura karier. Są to miejsca, które pomagają odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Tomasz Prałat jest studentem trzeciego roku ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym. Jak sam przyznaje biuro karier pomogło mu zrealizować wiele ciekawych projektów.

Brałem udział w kilku projektach, między innymi zarejestrowałem się na portalu, na którym brałem udział w certyfikowanych szkoleniach. Zdobywałem cenioną przez pracodawców wiedzę praktyczną. Uczestniczyłem również w projektach „Mentoring” oraz „Staż na start” – w którym znalazłem pierwszą pracę typowo marketingową – mówi Tomasz Prałat, student.

–  Biuro Karier na naszej uczelni funkcjonuje już szesnasty rok. W tym roku obchodziliśmy piętnastolecie. Biuro bardzo się rozrosło – obecnie jest to Centrum Współpracy z Biznesem. Składa się ono z dwóch sekcji, z Biura Karier – gdzie kierujemy usługi głównie do studentów (we współpracy z biznesem), oraz z drugiej sekcji obsługi relacji z otoczeniem gospodarczym – dodaje Monika Siurdyban, kierowniczka biura karier, centrum współpracy z biznesem UE.

Studenci mogą się kontaktować z biurem karier elektronicznie, ale także stacjonarnie. W okresie lockdownu wszelkie warsztaty i szkolenia odbywały się wirtualnie, ale teraz uczelnie będą chciały przeprowadzać je hybrydowo. 

Porównuję to do wędkowania. Zawsze mówiłam, że dajemy im (studentom) wędkę, ale okazuje się, że coraz częściej dajemy im też rybę, a tą rybą jest oferta pracy, staż – wspomniany wcześniej przez Tomka. Jesteśmy teraz na etapie rekrutacji do tych szkoleń. Naszym nowym programem są kompetencje społeczne, które są nie tylko programem, ale i też przedmiotem. Robimy również zajęcia prowadzone przez praktyków biznesu – dodaje Monika Siurdyban, kierowniczka biura karier, centrum współpracy z biznesem UE.

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego mogą się zalogować do specjalnej platformy Jobteaser.

Są tam wszystkie oferty składane przez pracodawców. Jeżeli chodzi o staże, to studenci zostają często w tych miejscach pracy po zakończeniu programu stażowego. Jeśli się sprawdzą, mają już swoje miejsce zatrudnienia – dodaje Monika Siurdyban, kierowniczka biura karier, centrum współpracy z biznesem UE.

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej Biuro Karier pomaga odbyć praktyki, sprawdzić predyspozycję zawodowe na podstawie testów  oraz znaleźć pracę.

Na naszej uczelni Biuro Karier i Praktyk stwarza możliwość płynnego przejścia ze świata edukacji, do świata pracy. Tworzymy pomost między edukacją a rynkiem pracy dla studentów. Można się zarejestrować na naszym serwisie Biura Karier – tam są oferty zarówno stażowe, jak i praktyk. Są również oferty pracy. Jest to każdy rodzaj pracy – podsumowuje Marta Fronczak, Biuro Karier i Praktyk DSW.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy