Biuro Karier pomaga studentom

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pierwszym krokiem dla studenta jest wybór studiów, a później kierowanie i rozwijanie swojej ścieżki kariery. Najlepiej podczas studiów zapoznać się z charakterem pracy, jaką chciałoby się wykonywać w przyszłości. Wyższa Szkoła Handlowa wraz z zajęciami dydaktycznymi stawia nacisk na praktykę.

– To jest ten moment, kiedy można przetestować różne warianty swojej przyszłej pracy zawodowej, a ponieważ zajmuje nam tak dużo czasu, to ważne, żebyśmy mieli z tego frajdę – mówi Kamila Pihur z Biura Karier w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu.

W Biurze Karier znaleźć można oferty od różnych pracodawców. Są to partnerzy przyjmujący studentów do pracy, na staż lub praktyki, gdzie studenci mogą sprawdzić, jak pokierować swoim rozwojem w konkretnym środowisku pracy. 

– Więc my pomagamy w tym, aby doprecyzować swoją ścieżkę zawodową czy kariery, pomagamy w tym, aby znaleźć odpowiednią pracę, staż, praktykę – wyjaśnia Pihur.

Działalność Biura Karier, choć przeniosła się do internetu, prężnie działa i sukcesami cieszą cię kolejni studenci. By uzyskać pomoc, należy się zgłosić przez stronę Wyższej Szkoły Handlowej. Pracownicy biura przeprowadzą studenta przez wybór stażu czy pracy, przez tworzenie aplikacji i podpisanie umowy. 

– Zajmujemy się kompleksowym doradztwem kariery – mówi Pihur.

Studentom poszukującym pracy pomagają również Ambasadorzy Kariery. To studenci, którzy odbyli praktyki, poznali rynek pracy i chcą podzielić się doświadczeniem. Szkoła podkreśla, jak ważny jest też rynek zagraniczny, dlatego wśród ambasadorów są specjaliści właśnie od współpracy międzynarodowej. 

– To są studenci, którzy przeszli praktyki w Biurze Karier i są świetnie poinformowani i wiedzą naprawdę bardzo dużo o rynku pracy i tworzeniu ścieżek kariery – dodaje Pihur

Wyższa Szkoła Handlowa oferuje pomoc całkowicie online. Poza możliwością odbycia stażu, uruchomiony został pilotażowy program pomocy studentom, którzy mają pomysł na otwarcie swojej firmy. Inkubator przedsiębiorczości rozpocznie działalność na początku listopada. Można spodziewać się tam szkoleń z księgowości, pisania biznesplanów, ale będzie możliwość pozyskania pierwszych inwestorów na działalność.