„Błękitny pies” po ukraińsku w Teatrze Polskim

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
„Błękitny pies” to spektakl w reżyserii Agaty Skowrońskiej, kierowany to najmłodszej widowni. Swoją premierę na scenie Teatru Polskiego miał w 2020 roku. Tym razem wraca w nowej odsłonie i kierowany jest do odbiorców z Ukrainy.

Błękitny Pies to familijny spektakl muzyczny oparty na adaptacji książki Beaty Majchrzak pt. „Opowieść o Błękitnym Psie, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci”.

Spektakl „Błękitny pies” jest dedykowany dla wszystkich dzieci, ale tym razem 1-go, 2-go i 3-go kwietnia chcielibyśmy uhonorować, zaprosić bardzo serdecznie dzieci z Ukrainy. Ten spektakl będzie zagrany 1-go kwietnia o godzinie 11:00, 2-go kwietnia o godzinie 16:00, 3-go kwietnia również o godzinie 11:00. Oczywiście dzieci z Ukrainy przybędą do naszego teatru wraz z opiekunami i będą przygotowane dla nich wcześniej zaproszenia, które będzie można odebrać w kasie naszego teatru – mówi Dariusz Bereski, aktor, odtwórca roli Błękitnego Psa.

Spektakl będzie tłumaczony na język ukraiński i, jak mówi odtwórca głównej roli, ma być grany ku pokrzepieniu serc. 

Myślę, że rola Błękitnego Psa jest bardzo istotna. To rola takiego anioła, który dzisiaj jest niezwykle potrzebny wszystkim nam, ale nie tylko taki anioł stróż, taki anioł dobroci. Chcielibyśmy chociaż w takiej namiastce przedstawić, pokazać i zbliżyć dla dzieci, dla rodziców, dla opiekunów, dla dziadków, dla wszystkich tych, którzy przyjdą do nas do teatru – mówi Dariusz Bereski, aktor, odtwórca roli Błękitnego Psa.

Spektakl opowiada historię czwórki dzieci, z których każde na swój sposób nie odnajduje się w społeczności za sprawą swoich ułomności lub choroby. Błękitny Pies, którego spotykają na swojej drodze, pomaga im to zaakceptować. 

To dotyka nas wszystkich, to nie jest łatwe. Oczywiście potrzebujemy też odreagowania, życie toczy się dalej. To jest brutalne, ale tak jest – musimy funkcjonować, musimy żyć, pracować, zarabiać. Ale cały czas, nie tylko z tyłu głowy, właściwie w środku głowy, mamy ten problem, który nas wszystkich dotyka, wszystkich nas bardzo porusza i to jest bardzo trudne – mówi Dariusz Bereski, aktor, odtwórca roli Błękitnego Psa.

Zobacz również

Już od ponad 20 lat we Wrocławiu są organizowane różnego rodzaju kampanie informacyjne i edukacyjne w zakresie profilaktyki HIV. Są one skierowane do wszystkich mieszkańców Wrocławia, ale szczególnie do młodzieży. W tym roku tego typu kampania odbyła się pod hasłem „WROC.WIN.WITH.HIV”, która była skierowana do uczniów wrocławskich szkół. Do kampanii dołączyło 16 wrocławskich szkół i łącznie ponad 11 tysięcy uczniów. Podsumowaniem tej kampanii była konferencja, która odbyła się w przededniu Światowego Dnia Walki z AIDS.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy