Błękitny Pies w Teatrze Polskim

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Błękitny Pies to wyjątkowy w swojej formie i treści spektakl Teatru Polskiego, który swoją premierę będzie mieć w piątek 25 września.

Spektakl powstał na podstawie książki Opowieści o Błękitnym Psie czyli rzeczach trudnych dla dzieci autorstwa Beaty Majchrzak. 

Spektakl „Błękitny pies” to spektakl mówiący o czwórce dzieci, ale ogólnie o czwórce, bo tak naprawdę mówiący o problemach, które dzieci mogą dotykać – mówi Agata Skowrońska, reżyserka.

Nie są to jednak problemy dnia codziennego, a rzeczy, które mają poważny wpływ na życie młodych bohaterów, takie jak poruszanie się na wózku inwalidzkim, śmiertelna choroba czy autyzm.

W spektaklu „Błękitny pies” właśnie Błękitny Pies pojawia się w ich życiu. Nie wiemy, czy w ich wyobraźni czy jako dziecko możemy domyślać się, że takie coś rzeczywiście istnieje. Możemy go sobie nazwać aniołem, to zależy w co kto wierzy. Może być związany z wiarą, nadzieją. W każdym razie jest taką postacią, która potrafi tym dzieciom wskazać drogę – mówię Agata Skowrońska

Wszystkie problemy dzieci rozwiązują na alegorycznej łące dzięki pomocy magicznego przyjaciela – tytułowego Błękitnego Psa. Wszystkiemu towarzyszyć będzie bogata oprawa muzyczna i wizualna. Połączenie świata gorzkiej rzeczywistości ze światem baśni to duże wyzwanie także dla aktorów. 

Dla mnie największym wyzwaniem aktorskim, czego bardzo pilnowała pani reżyser, że najtrudniejszym zadaniem dla aktorów jest zagrać dzieci, ale nie w jakiś przerysowany, infantylny sposób – mówi Beata Śliwińska, aktorka. 

Tematyka spektaklu jest na tyle uniwersalna, że niesie ze sobą ważne przesłanie, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Przy okazji spektaklu wszyscy zainteresowani będą mogli wesprzeć działanie Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. 

Przy okazji spektaklu będzie można wesprzeć dzieci i podopiecznych Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci poprzez udział w aukcji charytatywnej, która odbywa się na platformie Allegro. Są tam do wylicytowania różnego rodzaju ciekawe przedmioty, książki, obrazy, a nawet pobyt tygodniowy w hotelu w Kudowie Zdroju. Cały dochód z licytacji zostanie przeznaczony dla dzieci terminalnie, przewlekle i nieuleczalnie chorych pod opieką Fundacji – mówi Magdalena Sysło z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. 

Premiera spektaklu Błękitny pies w reżyserii Agaty Skowrońskiej w piątek, 25 września o godzinie 18:00 w Teatrze Polskim. 

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy