Blok sportowy dla LO XIII już prawie gotowy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W samym centrum miasta przy ul. Haukego Bossaka 33-37, w sąsiedztwie z Liceum nr XIII powstaje blok sportowy. Wykonawca już jest na ostatniej prostej wszystkich robót. Cała ta inwestycja ma powierzchnię powyżej 3 tys. metrów kwadratowych, a w środku znajdą się rożnego rodzaju sale do ćwiczeń.

Łącznie budynek ma 7 kondygnacji i podziemny parking. W środku powstały między innymi sala fitness, siłownia, sala taneczna, sala do gry w koszykówkę, a zaletą tego miejsca jest sala do zajęć z szermierki. 

Gigantyczna inwestycja, która była niezbędna, jeśli chodzi o tę część miasta, biorąc pod uwagę te warstwy społeczne, ale przede wszystkim, biorąc pod uwagę młodzież, która zdobywa edukację w pobliskim liceum oraz tę, która na co dzień chodzi do pobliskiej podstawówki przy ul. Traugutta. Tam mamy małych, ale nie tylko małych szermierzy, którzy mają trudne warunki do trenowania olimpijskiej dyscypliny sportowej – mówi Bartosz Nowak, Zarząd Inwestycji Miejskich.

Obiekt jest nowoczesny i dostosowany do potrzeb zarówno sportowców, jak i uczniów, którzy będą korzystać z bloku sportowego.

Po to tworzymy takie miejsca i po to wydajemy te gigantyczne pieniądze, żeby młodzież we Wrocławiu miała swoją przestrzeń, do tego, aby szlifować te talenty, pasje, marzenia – mówi Bartosz Nowak.

W tej chwili wykonawca jest już na ostatnim etapie realizacji wszystkich prac. Wszystkie sale zostały wyposażone w różnego rodzaju niezbędne elementy sportowe. W sali, która będzie służyła do gry w kosza i piłkę nożną zostały już zamontowane kosze, bramki oraz tablica do wyświetlania wyników. W sali tanecznej pojawiły się lustra, a w sali fitness drabinki. Szatnie zostały wyposażone w szafki. 

Pamiętamy o tym, że w obiektach sportowych najważniejsze są podłogi, to one często decydują o sukcesie sportowców, bo one muszą być odpowiednio przygotowane. Z tego powodu, wykładziny obiektowe i parkiet są najwyżej jakości – mówi Bartosz Nowak, Zarząd Inwestycji Miejskich.

Ważnym elementem tej inwestycji jest także łącznik, który powstał pomiędzy nowym blokiem sportowym a budynkiem Liceum nr XIII. W tej chwili na terenie prowadzone są także prace porządkowe. Wykładana jest nowa nawierzchnia oraz montowane ławeczki. 

Wartość tego kontraktu to 20 mln zł. W niespełna dwa lata wykonawca poradził sobie z tym zadaniem i jest na ostatniej prostej, aby oddać ten obiekt – dodaje Bartosz Nowak, Zarząd Inwestycji Miejskich.

Cała inwestycja ma być zakończona w czerwcu tego roku.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy