Bohaterowie czasów epidemii: #WzywamyPosiłki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Akcja #WzywamyPosiłki w niecałe dwa miesiące dostarczyła w całej Polsce ponad 220 tys. posiłków, a na terenie Dolnego Śląska ponad 41 tys. Akcja już się skończyła, jednak wspomnienia pozostaną w głowach osób zaangażowanych w tę inicjatywę na długo.

Akcja wzywamy posiłki zaczęła się od wpisu na Facebooku, 16 marca, cała inicjatywa bardzo szybko nabrała tempa. Dwa dni później, wolontariusze dostarczyli ponad 100 posiłków do szpitala zakaźnego w Bolesławcu, po kilku dniach liczba wydawanych dziennie posiłków wzrosła do ponad tysiąca. W akcje zaangażowali się również mieszkańcy Wrocławia, którzy oferowali swoją pomoc. Taką osobą była Pani Joanna, która sama zaproponowała, że upiecze ciasto.

W dwa miesiące pracy na rzecz akcji włączyli się także restauratorzy bez których akcja by nie powstała. Prawie 40 lokali gastronomicznych, a także innych partnerów pomogło tworzyć wzywamy posiłki na Dolnym Śląsku. Także wiele innych firm pomagało i dostarczało artykuły spożywcze, które potem do dolnośląskich szpitali rozwozili wolontariusze.

Akcja osiągnęła takie rozmiary dzięki niesamowitemu poświęceniu wolontariuszy i restauratorów, którzy w obliczu często dramatycznej sytuacji finansowej zdecydowali się pomagać. Akcja #WzywamyPosiłki pokazała po raz kolejny, że Polacy w trudnej sytuacji potrafią się zjednoczyć i działać wspólnie dla ważnego celu.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy