Bohaterowie uratowali człowieka w zoo Wrocław

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We wrocławskim zoo po raz pierwszy w historii odbyła się wyjątkowa akcja ratunkowa. Pracownicy zoo wraz z superbohaterem uratowali życie odwiedzającemu ogród zoologiczny.

W sobotę 15 lutego jeden z gości zasłabł na głównej alejce koło pand. Serce mężczyzny nagle przestało pracować. Akcja ratunkowa pracowników wrocławskiego zoo była niezwykle dynamiczna.

– Mirosław Pluszak podbiegł do nas informując, że jakaś osoba zasłabła i jest potrzebny defibrylator. Pojechaliśmy szybko do Afrykarium, gdzie znajdowało się to urządzenie, a koleżanka Ania pobiegła na skróty – mówi Piotr Niedźwiedzki, opiekun zwierząt kopytnych ZOO Wrocław.

– Przebiegłam przez fontannę, brodzik i tam już ochroniarz podał ratownikowi defibrylator – dodaje Anna Rosiak, opiekun zwierząt kopytnych ZOO Wrocław.

To był zbieg okoliczności, ze na miejscu w tym momencie był ratownik medyczny Maciej Solski, który podczas pierwszego dnia urlopu wraz z rodziną spacerował w zoo.

– Słysząc pracowników zoo, że jest zatrzymanie krążenia, pomogłem. Ostatecznie udało się uratować życie człowiekowi, który jest w pełni sprawny – mówi Maciej Solski, ratownik medyczny.

Wszyscy bohaterscy pracownicy dostali od prezesa Radosława Ratajszczaka specjalne prezenty i premię pieniężną.

– Nasi pracownicy mają przeszkolenie, ale jednak inaczej się działa na żywych organizmach niż na fantomach. Mieliśmy wielkie szczęście, że był profesjonalny ratownik medyczny. Zapraszamy wszystkich ratowników niech zwiedzają zoo, a przy okazji nam pomogą – podkreśla Radosław Ratajszczak, prezes zarządu ZOO Wrocław.

Maciej Solski w ramach podziękowania dostał całoroczny, rodzinny bilet do wrocławskiego ogrodu zoologicznego.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy