Boksy rowerowe w Kobierzycach. Nowocześnie i bezpiecznie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Coraz więcej osób wybiera rower zamiast komunikacji miejskiej lub samochodu. Jest zdrowej, taniej i ekologiczniej. Niestety, coraz więcej jest kradzieży rowerów we Wrocławiu, dlatego też warto pamiętać o tym, żeby rower zostawiać odpowiednio zabezpieczony i w miejscach po prostu bezpiecznych.

Przed Urzędem Gminy w Kobierzycach zainstalowano sześć zamykanych boksów, w których można bezpłatnie zaparkować rower nawet na dziesięć godzin.

– Każdy boks jest, przede wszystkim, za darmo. Wprowadzamy rower bezpośrednio do boksu po otwarciu drzwi i zabezpieczamy te drzwi kodem cyfrowym. Czterocyfrowym kodem,  swoim własnym, oczywiście, nadajemy go, pamiętamy i później możemy ten rower odzyskać po wpisaniu tego kodu – mówi Piotr Kopeć, zastępca wójta Gminy Kobierzyce  

Boksy pojawiły się w ramach pilotażowego programu i kosztowały ponad 60 tysięcy złotych. Oprócz bezpiecznego parkowania w boksach można również  bezpłatnie naładować rowery elektryczne.Teraz urzędnicy sprawdzają jakie jest zapotrzebowanie na takie miejsca.  Jeśli będzie większe zainteresowanie Samorząd zamontuje kolejne  boksy. 

 – W takim boksie, rzeczywiście, jest gniazdko elektryczne i można tutaj sobie też za darmo naładować rower elektryczny. Może hulajnogę elektryczną, bo też można wprowadzić tu hulajnogę elektryczną – mówi Piotr Kopeć, zastępca wójta Gminy Kobierzyce  

Miejsce na boksy zostało wybrane nie bez powodu. 

 – Tutaj zaczynają się trasy zarówno w kierunku Wrocławia jak i okrężne, bardziej o charakterze turystycznym na południe naszej gminy. Jest to miejsce gdzie stoi stacja naprawcza dla rowerów, także można w razie potrzeby z niej skorzystać – mówi Rafał Krasicki, kierownik Referatu Inwestycji w Urzędzie Gminy Kobierzyce 

Kierownik referatu inwestycji w Kobierzycach twierdzi, że sam często korzyta z takich boksów. 

 –   Zaletą tego boksu jest to, że każdy ma swoje miejsce na swój rower. To znaczy, nie ma obawy, że ktoś inny, jakiś użytkownik, bo to są boksy otwarte dla wszystkich, nie tylko dla pracownikow tutejszego urzędu, ma ten boks dla siebie. Wobec tego, te obawy związane z ewentualna utratą roweru znikają. To jest bardzo ważna rzecz to, że on jest zamknięty, że jest pod dachem. Wpływ warunków atmosferycznych jest ograniczony tutaj, oczywiście – mówi Rafał Krasicki, kierownik Referatu Inwestycji w Urzędzie Gminy Kobierzyce.

Na Dolnym Śląsku jest 8 tysięcy kilometrów tras rowerowych. Coraz częściej mieszkańcy regionu wybierają rower jako środek komunikacji i świetny sposób na spędzanie wolnego czasu.   

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy