Brafitterka uczy, jak dobrać stanik

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Brafitterki to specjalistki od dopasowania stanika (bra w języku angielskim to stanik). Ekspertki z Wrocławia na darmowych warsztatach wyjaśniały, jak zakładać biustonosz i jak go dobrać do kształtu piersi. Czy kobiety robią to źle?

Dobór stanika, układanie, noszenie, obwód biustonosza, złe ustawienie ramiączek, miseczka żle dobrana– wymieniają uczestniczki wrocławskich konsultacji z brafitterkami.

Mobilna brafitterka z Wrocławia

Ten element garderoby ma podtrzymywać elastyczny biust, by zachować jego jędrność. Każda kobieta jest inna, a wybór biustonoszy duży. Co to znaczy dopasowany biustonosz? Justyna Sznabel, mobilna brafitterka z Wrocławia wyjaśnia, że biustonosz musi być dopasowany, stabilnie podtrzymywać piersi, miseczki mają być odpowiednio dopasowane. Tłumaczy, że biustonosz nie może nigdzie wbijać się w ciało, fiszbiny mają okalać pierś. Ważne jest również ułożenie piersi w miseczce by nie powstawały „bułeczki’’.

Piersi można porównać do gumy do żucia, kiedy raz się rozciągną, nie wrócą do poprzediego stanu. Kiedy piersi narażone są na wychylenia wyciągają się bezpowrotnie – wyjasnia Magda Rabska, brafitterka sportowa z Wrocławia.

Brafitterki pokazały wrocławiankom najczęściej popełniane błędy

Klientki były zaskoczone jak wiele rzeczy robiły źle, jak wiele trzeba zrobić by założyć biustonosz. Jednogłośnie przyznają, że dobrze dobrany i założony stanik sprawia wielki komfort, którego nie znały do tej pory.

Wygląd jest ważny, komfort podnosi naszą pewność siebie, ale źle dobrany biustonosz może wpłynąć na zdrowie. 

Jeśli jest za luźny obwód, to ciężar obciąża ramiona, a to ma wpływ na bóle pleców, karku, ramion, nawet głowy czy kręgosłupa – mówi Rabska.

Zbytni ucisk może powodować zły przepływ limfy co wpływa na powstanie raka, ciężko też oddychać– dodaje Sznabel. 

Specjalistki od staników mówią, że często przychodzą do nich kobiety ze skierowania fizjoterapeutów. To pokazuje jak wielkie znaczenie ma dobrze dobrany stanik.

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na zdrowie, dzięki temu każda kobieta będzie mogła eksponowac swoje walory dłużej.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy