Brave Kids 2021. Trwają przygotowania

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Organizatorzy projektu Brave Kids już aktywnie przygotowują się do tegorocznej edycji. Ze względu na pandemię wydarzenie po raz drugi odbędzie się pod wrocławskim niebem.

Brave Kids to projekt, który realizujemy we Wrocławiu od 2009 roku, ale nie tylko we Wrocławiu, bo także w innych miastach Polski i Europy. Jest to spotkania dzieci i młodzieży z całego świata, w którym przede wszystkim chodzi o to, że za pomocą języka, sztuki dzieci tworzą wspaniałe spektakle, zaprzyjaźniają się – mówi Iwona Frydryszak, producentka wykonawcza Brave Kids.

„Dzieci uczą dzieci”  to najważniejsza zasada Brave Kids. Jak podkreślają organizatorzy, w tym projekcie przede wszystkim chodzi o to, żeby oddać głos dzieciom.

Żeby dzieci i młodzież mogły nam pokazać jakiego by świata chciały, jak dla nich wygląda świat i kim są. Więc jest to projekt artystyczno- edukacyjny – dodaje Iwona Frydryszak.

W tym roku projekt Brave Kids będzie się składał z kilku elementów. Będą to między innymi warsztaty różnego rodzaju sztuki i półkolonie, a na zakończenie tegorocznej edycji planowany jest festiwal pod wrocławskim niebem.

W zeszłym roku szukając rozwiązania do naszych alternatywnych działań, pomyśleliśmy, że nie wolno rezygnować ze wspierania dzieci i młodzieży i że trzeba znaleźć im przestrzeń do ekspresji i działania. Więc właśnie w ten sposób powstało to wydarzenie – opowiada Mary Sadowska-Łakomy, producentka Brave Kids pod wrocławskim niebem.

W ramach wydarzenia, które odbędzie się 28 i 29 sierpnia, uczestnicy wystawią spektakl pod gołym niebem. To jednak nie wszystko, bo w całym mieście pojawią się mniejsze sceny, gdzie grupy artystyczne i soliści, będą mogli zaprezentować swoje zdolności.

Naszym głównym celem i naszym hasłem tegorocznej edycji, skierowanej do dzieci i młodzieży  jest: „Oddajmy dzieciom głos – chcemy was usłyszeć” i do tego zapraszamy. Wydarzenie jest organizowane lokalnie, tu we Wrocławiu. Natomiast do wydarzenia zapraszamy dzieci i młodzież z całej Polski – mówi Mary Sadowska-Łakomy.

Do udziału w tegorocznej edycji Brave Kids można się zgłaszać do 30 kwietnia. W wydarzeniu mogą wziąć udział dzieci w wieku od 10 do 16 lat, jednak w przypadku grup artystycznych nie ma to znaczenia. Szczegóły znajdują się na stronie bravekids.eu.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy