Bronisław Cieślak w Centrum Seniora

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławskie Filmowe Centrum Seniora to inicjatywa, w ramach której organizowane są spotkania z ludźmi świata filmu. Z tej okazji wrocławscy seniorzy spotkali się z Bronisławem Cieślakiem- odtwórcą roli porucznika Borewicza w serialu „07 zgłoś się”.

W pierwszej części spotkania Bronisław Cieślak opowiadał o swoich aktorskich doświadczeniach. W drugiej części seniorzy mieli okazję bezpośrednio zadawać pytania i lepiej poznać swojego idola. 

A co o aktywności w wieku senioralnym myśli sam porucznik Borewicz?

 

-Wspaniałe to jest. Ponieważ ja wiem ile ja mam lat. To wynika z tego, że jeszcze Alzheimer się o mnie nie upomina i wiem jak wygląda mój pesel i mój dowód osobisty. Więc ja już sam jestem senior. Można by nawet młodszych ode mnie do tej kategorii kwalifikować. Znam hasło „dodaj życiu lat i dodaj latom życia” i uważam, że to jest coś fantastycznego- mówi Bronisław Cieślak.

 

Wrocławscy seniorzy pod wrażeniem po spotkaniu z Bronisławem Cieślakiem

 

Po wydarzeniu uczestnicy nie kryli swojego zadowolenia.

 

-Pamiętam lata lata temu serial „07 zgłoś się” i pan Borewicz- fantastycznie zagrana rola.Przychodząc byłam ciekawa jak wygląda, czy się zmienił? Właściwie jest taki sam, czas dla niego się zatrzymał. Jestem bardzo zadowolona ze spotkania, możliwości zobaczenia go, posłuchania- relacjonuje Wiesława Gajewska, uczestniczka spotkania. 

-Szczególnie cieszę się ze spotkania z aktorem Cieślakiem ponieważ od dawna jestem zakochana w jego głosie, a zreszta jestem zakochana w jego głosie- opowiada Ewa Rapacz, uczestniczka spotkania.

-Ja od 20 lat mam numer telefonu z końcówką 007 więc ja jestem James Bond, a to jest agent 07. Pamiętam go z odcinków kiedy był pierwszy takim polskim Bondem, który rozwiązywał skomplikowane sprawy kryminalne, a tutaj spełnia się marzenie z dzieciństwa, bo w życiu nie przypuszczałem, że kiedyś osobiście będę mógł go zobaczyć w cztery oczy- mówi Jacek Peszyński, uczestnik spotkania z aktorem. 

Rewelacyjny pomysł, jesteśmy z tego bardzo dumni, że wrocławscy seniorzy mogą uczestniczyć w takich warsztatach przede wszystkim z takimi osobowościami filmowymi i reżyserskimi. To jest naprawdę dla naszych seniorów wielka nobilitacja- opowiada Robert Pawliszko, dyrektor Wrocławskiego Centrum Seniora. 

 

Wrocławskie Filmowe Centrum Seniora to również aktorskie i reżyserskie grupy warsztatowe, do których uczestnicy zostali wybrani w drodze castingu. Projekt ten zakłada powstanie filmu o życiu seniorów.

 

-Seniorzy są już gotowi, żeby kręcić filmy, reżyserować ale też z każdym momentem przekonują się, że muszą się jeszcze wiele wiele nauczyć. Uczą ich jednak profesjonaliści więc mamy nadzieję, że produkt końcowy będzie najwyższej klasy- dodaje Robert Pawliszko, dyrektor Wrocławskiego Centrum Seniora. 

 

Przesłanie od Bronisława Cieślaka dla wrocławskich seniorów

 

Bronisław Cieślak zwrócił się bezpośrednio do wrocławskich seniorów aktywnie uczestniczących w wydarzeniach organizowanych przez Centrum Seniora

 

-Gratuluję Państwu tej życiowej postawy, która polega na tym, żeby korzystać z życia jak najdłużej, póki się da, nie odpuszczać. Tej aktywności  fizycznej, intelektualnej Państwu zazdroszczę i czasem jak mi się nic nie chce- tylko leżeć w fotelu i drzemać albo oglądać telewizję to myślę sobie: wstawaj i zasuwaj na ten basen, do tego lasu albo porąbać drzewo do kominka. Gratuluje, kłaniam się Państwu, wszystkiego dobrego, serdecznie pozdrawiam- powiedział Bronisław Cieślak. 

 

29.04 Centrum Seniora gościć będzie aktora teatralnego i filmowego Daniela Olbrychskiego.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy