Bruno Schulz 130/80. Muzyka i rysunki na żywo

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Muzyka i rysunek na żywo, a to wszystko w asyście twórczości Bruno Schulza. 6 listopada w Centrum Kultury Agora odbędzie się spektakl muzyczny, ale nietypowy. Muzycy będą grać na scenie, ale nie będzie aktorów. Warstwa wizualna będzie na żywo rysowana.

– Obchodzimy w tym roku 130-lecie urodzin Schulza i 80-lecie jego śmierci jednocześnie. Stąd tytuł naszego projektu 130/80. Postanowiliśmy jakoś nawiązać do jego twórczości, wykorzystując fragmenty z opowiadań „Sanatorium pod Klepsydrą”, ale w dość nietypowy sposób. Cytaty nagrał lektor z Teatru Pantomimy Jan Kochanowski, a oprócz tego my komponujemy muzykę do wybranych tekstów. Będą to utwory moje i Dany. Muzyka będzie bardzo różna, od jazzu po muzykę ilustracyjną, taką prawie filmową – mówi  Tomasz Orszulak, gitara elektryczna

– Na początku marca Tomasz Orszulak do mnie zadzwonił, czy chciałabym wziąć udział w tym projekcie. My znamy się od lat, bardzo lubimy grać razem. Kiedy powiedział, że chodzi o teksty Schulza i naszą muzykę, to od razu się zgodziłam. Każdy z nas miał wolną rękę. Zainspirowani tekstami, stworzyliśmy coś specjalnego. Intelektualna proza, która jest mi szczególnie bliska, bo pochodzę z Ukrainy – dodaje Dana Vynnytska, śpiew, instrumenty klawiszowe. 

Muzycy wybrali konkretne cytaty, pod które skomponowali muzykę. Połączenie jazzu, muzyki etnicznej, ambientu i muzyki elektronicznej. Muzyka to jednak nie wszystko. 

– Będziemy mieć też opowieść w warstwie wizualnej. Ona będzie na żywo rysowana przez dwóch twórców z Wrocławia -Sebastiana Siepietowskiego i Teo Dumskiego, tworzą oni taką formację „Cloud Theatre”. Co ciekawe, Teo sam stworzył od zera technologię rysowania na żywo, jest programistą. Tak że rysunek będzie powstawał pod naszą muzykę w oparciu o te teksty oczywiście – dodaje Tomasz Orszulak, gitara elektryczna

– To jest spotkanie różnych sztuk. Wizualnych i muzycznych na jednej scenie. Głównym tematem intelektualne słowo Schulza – podsumowuje Dana Vynnytska, śpiew, instrumenty klawiszowe. 

Spektakl muzyczny odbędzie się 6 listopada o 18:00 w Centrum Kultury Agora. Wstęp jest wolny. 

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy