Brytyjskie studia we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jak się okazuje, żeby dostać dyplom brytyjski niekoniecznie musimy wybierać się na studia do Anglii, bowiem we Wrocławiu od 2020 roku działa filia Coventry University jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych uniwersytetów w Wielkiej Brytanii. Placówka edukacyjna obecnie ma w swojej ofercie 4 kierunki, wśród nich administracja biznesowa i zarządzanie lotnictwem.

Jest to publiczny brytyjski Uniwersytet, który istnieje na rynku brytyjskim od ponad 200 lat. W związku z Brexitem, który się wydarzył w 2016 roku, uczelnia postanowiła, że otworzy swój kampus w kontynentalnej Europie i szukała takiego miejsca. Najlepszym i najciekawszym miejscem do uruchomienia takiego kampusu okazał się być Wrocław. W 2020 roku uruchomiliśmy pierwsze studia – mówi dr Jacek Lewandowski, dyrektor kampusu Coventry University we Wrocławiu.

Studia we wrocławskiej filii Coventry University to studia I stopnia, prowadzone całkowicie w języku angielskim. 

Obecnie oferujemy studia na 4 kierunkach to jest aviation management, czyli zarządzanie w lotnictwie, business management and leadership, czyli zarządzanie i przywództwo w biznesie oraz dwa kierunki informatyczne. Jest to cyber security, czyli cyberbezpieczeństwo i digital and technology solutions, czyli taki biznes IT – mówi dr Jacek Lewandowski.

Co ciekawe, w tym roku oferta uniwersytetu poszerzy się o jeden nowy kierunek, który został uruchomiony i zaprojektowany wspólnie z firmą Amazon. 

Amazon webservices – jest to pierwszy tego typu kierunek w Polsce i jeden z niewielu w Europie, które oferują tego typu studia, ukierunkowane właśnie na informatykę czy związania informatyczne w chmurze. Od września tego roku uruchamiamy pierwszy kierunek na poziomie postgraduate, czyli II stopnia, który będzie kończył się dyplomem MBI – dodaje dr Jacek Lewandowski, dyrektor kampusu Coventry University we Wrocławiu.

Model studiów na tym uniwersytecie nieco się różni od polskich uczelni, ponieważ zajęcia odbywają się tutaj w tak zwanym trybie blokowym.

To znaczy student studiuje jeden blok w danym czasie i takich bloków w ciągu roku robi cztery. Na taki blok składa się aż 120 godzin bezpośredniego kontaktu z wykładowcami. Studenci studiują ten jeden blok przez 6 tygodni i po ukończeniu tego bloku przechodzą do innego. Taki model ma jedną ważną zaletę, a mianowicie student jest nieograniczony konkretnymi datami rekrutacji, a więc może rekrutować na studia przez cały rok – wyjaśnia dr Jacek Lewandowski.

Przez cały okres studiów studenci wrocławskiej filii Coventry University mają taki sam pakiet wsparcia, jak studenci studiujący w Wielkiej Brytanii. Więcej informacji na temat uczelni oraz rekrutacji można znaleźć na stronie placówki.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy