Budowa długo wyczekiwanego basenu na Zakrzowie zakończona

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na mapie Wrocławia już za około miesiąc dostępny będzie nowy aquapark. Długo wyczekiwany przez mieszkańców basen zlokalizowany jest przy ulicy Wilanowskiej. Poszerzy on ofertę aktywnego wypoczynku na terenie Wrocławia.

Decydujemy się na organizację tego sportu wodnego w ramach tych aquaparków, właśnie dlatego że tak wybierają wrocławianie. Rekordowe liczby odwiedzin zarówno w tym głównym aquaparku na Borowskiej, jak i w bardzo udanym projekcie, który został otwarty na Brochowie, świadczą o tym, że wrocławianie z ogromną przyjemnością spędzają czas właśnie w wodzie. I my idziemy za głosem mieszkańców, idziemy za ich oczekiwaniami. Tutaj, na Zakrzowie były te oczekiwania bardzo jasno wyartykułowane, że mieszkańcy oczekują aquaparku – mówi Sergiusz Kmiecik, przewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia.

Budynek jest już właściwie gotowy, ale zanim zostanie udostępniony gościom, musi jeszcze przejść przez fazę odbiorów technicznych i sanitarnych. W aquaparku skorzystać będzie można z trzech basenów. Jednego, sportowego, o długości 25 metrów, mniejszego i płytkiego do nauki pływania i zewnętrznego. Woda będzie podgrzewane we wszystkich trzech. Oprócz basenów goście znajdą sauny i jacuzzi.

Tutaj u góry mamy też strefę saun, strefę fitness oraz strefę siłowni. Dlatego nazywamy to mini-aquapark, ponieważ on posiada wszystkie strefy, które posiada tak zwana nasza matka, czyli aquapark na Borowskiej – mówi prezes Wrocławskiego Parku Wodnego, Grzegorz Kaliszczak.

Grzegorz Kaliszczak zaznacza, że karnet VIP pozwoli na korzystanie ze wszystkich wrocławskich aquaparków, także tych dwóch, które będą dopiero budowane.

Dlatego chcemy jeszcze te dwa obiekty dobudować na północy i na zachodzie, ze względu na to, że wtedy już cały Wrocław, spełnimy naszą obietnicę, bliżej mieszkańców aquapark, nie tylko Borowska, która się jakby dusi, tylko bliżej mieszkańców. Codziennie przychodzimy na mniejsze obiekty, jak chcemy to raz na tydzień lub częściej przychodzimy do obiektu dużego na zjeżdżalnie – dodaje Grzegorz Kaliszczak.

Nowy mini aquapark przylega do Szkoły Podstawowej nr 44. Uczniowie tej szkoły będą uczęszczać na zajęcia WF-u do nowego budynku. Prezydent Jacek Sutryk dodaje, że to nie jedyna szkoła, która ma doczekać się inwestycji. Remont ma przejść, chociażby przepełniona Szkoła Podstawowa nr 28 przy ul. Greckiej na Muchoborze Małym.

Jeżeli chodzi o sytuację na Muchoborze, na Muchoborze Małym, dodajmy, bo rozumiem, że chodzi o temat ul. Greckiej, my mamy we Wrocławiu 250 szkół. Każdą ze szkół zajmujemy się, robimy wszystkie niezbędne prace remontowe albo rozbudowy i z całą pewnością i ta szkoła, tak jak i wszystkie inne, doczeka się w pierwszej kolejności remontu, a później jeżeli dane demograficzne będą uzasadniały potrzeby rozbudowy, to także rozbudowy – mówi prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Decyzja o budowie dwóch nowych obiektów jest już podjęta. Koszt budowy obu jest wstępnie oceniany na około 100 milionów złotych.

Decyzja zapadła, że je budujemy. Nie są potwierdzone w tym znaczeniu, że lokalizacje jeszcze nie są pewne. Owszem, są już na stole pewne pomysły, gdzie mogłyby zostać zlokalizowane, trwają pewne rozmowy, ale decyzja o tym, że powstaną dwa nowe aquaparki w przyszłej kadencji już zapadła wyjaśnia Sergiusz Kmiecik.

Spółka jest w dobrej kondycji finansowej, zarabia, w związku z tym ma też zdolność do tego, aby można było właśnie te dwie nowe inwestycje przeprowadzić – dodaje Jacek Sutryk.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy