Budynek w stylu zajezdni tramwajowej na Nadodrzu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na wrocławskim Nadodrzu jest wiele zabytkowych budynków, ale wśród nich można również znaleźć nowoczesne budowle, które wpisują się w okolicę. Tuż obok zajezdni tramwajowej Ołbin powstał budynek, który swoim wnętrzem nawiązuje do sąsiadującej zajezdni.

Rozpoczęliśmy budowę tego projektu mniej więcej 2 lata temu i postanowiliśmy, że na Nadodrzu, gdzie jeden projekt już zrealizowaliśmy, będziemy dalej kontynuować zmianę otoczenia i wyglądu miasta – mówi Jarosław Majka, Bouygues Immobilier Polska.

Głównym założeniem projektu było nawiązanie do historycznej tkanki Nadodrza, dlatego budynek powstał w klimacie nowoczesnej kamienicy. 

Na dole nawiązaliśmy do tradycji dzielnicy, czyli mamy część usługowo-handlową. Ciekawymi rzeczami po pierwsze jest to, że nawiązaliśmy do historycznej zajezdni obok której się znajdujemy, a dla mieszkańców budynku przygotowaliśmy kilka usprawnień chociażby takich jak Klub Mieszkańca, w którym zrobiliśmy coś na kształt sali kinowej – dodaje Jarosław Majka.

Oprócz Klubu Mieszkańca ciekawostką jest to, że w środku budynku pojawiły się elementy nawiązujące do zabytkowej zajezdni Ołbin. Są to zdjęcia tramwajów kursujących po Wrocławiu.

Współpracowaliśmy ściśle z konserwatorem, postanowiliśmy, że będziemy mieli taki podział optyczny budynku, zrobiliśmy też podział na strefy wykuszami i nawiązaliśmy do tego, co mamy tutaj w sąsiedztwie. To wszystko zrealizowaliśmy na powierzchni około 7 tys. metrów kwadratowych – mówi Jarosław Majka, Bouygues Immobilier Polska.

Nadodrze to jedno z najbardziej charakterystycznych osiedli we Wrocławiu. Nowy budynek nawiązujący do zajezdni Ołbin, to kolejny obiekt podkreślający niezwykłość tej przestrzeni. 

Zobacz również

Wakacje to odpoczynek, jednak całe dwa miesiące bez szkoły to dużo czasu, z którym czasem nie wiadomo, co zrobić. Tutaj naprzeciw wychodzi Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji ze swoimi sportowymi, letnimi półkoloniami.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy