Budżet Polkowic na 2023 rok. 162 miliony na inwestycje

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Budżet Polkowic na przyszły rok to 350 milionów złotych, po stronie wydatków to 459 milionów. Ten rok udało się zakończyć z 10 milionową nadwyżką, mimo skutków wojny w Ukrainie i wysokiej inflacji.

-Ten przyszłoroczny budżet, jest budżetem trudnym, w związku z tym, co się dzieje za naszą wschodnią granicą, w związku z tymi warunkami makroekonomicznymi związanymi z wysoką inflacją, ale to będzie budżet, w którym na pewno będziemy chcieli zachować tempo inwestycji. Tymi priorytetami są głównie kwestie społeczne związane z profilaktyką zdrowotną, z doposażeniem naszej przychodni zdrowia oraz właśnie kwestie inwestycyjne, w tym duże inwestycje drogowe – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Budżet po stronie inwestycyjnej to 162 miliony złotych.

– 15 listopada przedstawiłem radzie miejskiej projekt budżetu, który został przez radnych przeanalizowany. Radni złożyli dość dużo poprawek. Część z nich oczywiście zostanie uwzględnionych z racji tego, że wydają się korzystne dla mieszkańców naszej gminy, jednak z wieloma z nich nie będę mógł się zgodzić, m.in. tymi, które dotyczą drastycznych cięć w obszarze sportu, w obszarze szkolnictwa wyższego, ale również te związane z obcinaniem wydatków na chociażby sesje drogowe – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Radni z opozycji mieli też kilka cennych uwag, które burmistrz chce wdrożyć do budżetu. Między innymi one dotyczyły zwiększenia środków na programy profilaktyczne oraz organizacja pozarządowe.

Na pewno wszyscy podchodzimy ostrożnie do finansów samorządu i stąd też obawa co u niektórych, czy część środków powinna zostać wydana w taki, a nie inny sposób. Czy trzeba na tak wysokim poziomie finansować sport zawodowy i to wszystko zależy od stanowisk klubów, one się różnią, bo wiadomo reprezentujemy różne środowiska wyborców – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

28 grudnia odbędzie się sesja rady miasta, wtedy budżet musi zostać przyjęty.

Do tego czasu analizuję uwagi radnych niesione do mojego projektu budżetu. Również przedstawię autopoprawkę, która będzie zawierać część tych uwag rozpatrzonych pozytywnie, a 28 grudnia będziemy nad tym budżetem głosować. Liczę, co jeszcze raz podkreślę, że zostanie on przyjęty dużą większością głosów, ponieważ jest to budżet kompromisu i chciałbym, aby tak był odbierany – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy