Budżet Powiatu Wrocławskiego. Ruszyły prace

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mimo spowolnienia gospodarki, wywołanej pandemią COVID-19, budżet Powiatu Wrocławskiego będzie większy niż w obecnym roku. To kwota ponad 180 milionów złotych. Chociaż samorządy mają wydłużony czas na przyjęcie budżetu - mają to zrobić do końca marca - to władze Powiatu już rozpoczęły pracę i będą gotowe przyjąć budżet do końca bieżącego roku.

W momencie kiedy zostaną zebrane wszystkie opinie, wszystkie wnioski to na koniec opiniuje to Komisja Budżetowa. Na sesji Budżetowej, która będzie gdzieś w połowie grudnia przed świętami, jesteśmy dobrej myśli, że zostanie to wszystko łącznie przyjęte, aby bez żadnych przeszkód, płynnie wejść w nowy rok. Podejmować wszystkie te zadania, które są zaplanowane, żeby nie było przestoju w Powiecie Wrocławskim – mówi Piotr Chmurzyński, Przewodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego.

Budżet zapowiada się bardzo ambitnie, dlatego że mamy jeszcze więcej zadań. Jeszcze większa kwota przeznaczona będzie na realizację dróg. Na pewno będziemy dalej realizować inwestycje drogowe – całkowite przebudowy, ale też będziemy przeznaczać podobną kwotę na tak zwane nakładki – dodaje Andrzej Szawan, wicestarosta Powiatu Wrocławskiego. 

Powiat Wrocławski w tym roku został nagrodzony jako najlepiej zarządzany Powiat w całej Polsce. Nagroda świadczy przede wszystkim o sprawnym zarządzaniu budżetem. Władze powiatu podkreślają, że jednym z priorytetów są oczywiście inwestycje między innymi w budowanie chodników i ścieżek rowerowych.

Mamy więcej mieszkańców w naszym powiecie, mamy coraz więcej firm, które lokują swoje biznesy na naszym terenie, coraz więcej tych działalności gospodarczych. Pomimo lekkiego spowolnienia w gospodarce, powiat wrocławski nie hamuje, tutaj nie zmniejszają się te dochody, dlatego to jest dobre dla naszych mieszkańców, że będą pieniądze na nowe inwestycje w nowym budżecie – podkreśla Piotr Chmurzyński, Przewodniczący Rady Powiatu Wrocławskiego.

My jeszcze w chwili obecnej ogłaszamy przetargi właśnie też po to, żeby lokalni przedsiębiorcy mogli się tutaj realizować, żeby mieli zlecenia. Wiemy, bo na kilka takich zadań lokalni przedsiębiorcy wygrali przetargi i będą je realizować. Wspieramy tę samorządność lokalną. Nie zwalniamy tempa, będzie tych inwestycji naprawdę dużo, więc warto przeglądać stronę naszego Biuletynu Informacji Publicznej i składać już swoje oferty – podsumowuje Andrzej Szawan, wicestarosta Powiatu Wrocławskiego. 

Prace nad budżetem na rok 2021 potrwają najprawdopodobniej do końca bieżącego roku. Teraz zbierać się będą wszystkie komisje stałe.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy