Budżet Wrocławia. Nowoczesna za

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Budżet Wrocławia na nadchodzący rok 2021 został przyjęty. 28 na 37 radnych było za, a 9 przeciwko. Swoje stanowisko w tej sprawie przedstawiła Nowoczesna, która do budżetu zgłosiła 44 poprawki.

– Zagłosowaliśmy za projektem budżetu na rok 2021, jednak oznacza to przede wszystkim naszą odpowiedzialność i nie chciałbym, żeby to było interpretowane w żaden inny sposób. Jeżeli chodzi o nasze działania, absolutnie nie przerywamy, nie przestajemy, będziemy dalej zwracać uwagę na sprawy, na które zwracaliśmy uwagę podczas rozmowy z prezydentem oraz w trakcie debaty publicznej – mówi Piotr Uhle, przewodniczący klubu Nowoczesna w Radzie Miejskiej Wrocławia.

– My nadal będziemy walczyć o sprawy, na które umawialiśmy się z mieszkańcami Wrocławia. Nadal będziemy walczyć o te sprawy, które zgłaszaliśmy do poprzednich budżetów, a które do tej pory nie zostały zrealizowane. Prezydent zadeklarował dzisiaj wolę współpracy. My liczymy na to, że będzie to pełnoprawny dialog, a nie tylko puste słowa – podkreśla Jolanta Niezgodzka, radna Rady Miejskiej Wrocławia.

– Liczę na to, że po przegłosowaniu tego budżetu i w kolejnych trzech latach kadencji prezydenta, ten dialog nastąpi. Nie chcielibyśmy dopuścić po raz kolejny do sytuacji, w której będziemy musieli głosować nad budżetem, nad którym nie pracowaliśmy i który nie jest wyrazem potrzeb mieszkańców, z którymi rozmawiamy – zaznacza Agnieszka Kędzierska, Radna Rady Miejskiej Wrocławia.

– Będziemy wykorzystywali wszystkie narzędzia ustawowe i statutowe, żeby po pierwsze zwiększać rolę Rady Miejskiej jako reprezentanta mieszkańców, na przykład w procedowaniu budżetu lub ważnych dokumentów w mieście. Będziemy też działali na rzecz tego, żeby te dokumenty były bardziej zrozumiałe i transparentne z perspektywy mieszkańca – dodaje Piotr Uhle, przewodniczący klubu Nowoczesna w Radzie Miejskiej Wrocławia.

Do tematu budżetu będziemy jeszcze wracać.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy