Bukowiec: tu historia miesza się z malowniczymi krajobrazami

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Bukowiec Folwark i Park to dawne zabudowania folwarczne. Znajduje się tutaj owczarnia, stara stodoła, dawny browar czy świątynia Ateny, czyli herbaciarnia. Dookoła jest jedyny w Polsce park zrobiony w stylu farmy ozdobnej. 

Bukowiec znajduje się 20 kilometrów od Szklarskiej Poręby i 7 kilometrów od Karpacza. 

Chciałam zaprosić państwa bardzo serdecznie w nasze magiczne miejsce. Magiczne, bo tak o nim mówiła już hrabina Fryderyka, kiedy przyjechała tutaj. Tak wspominała to w swoich zapiskach Izabela Czartoryska, która też była tutaj gościem. I magiczne dlatego, że mówicie tak o nim sami państwo, wracając do nas– mówi  Cecylia Michałowska, dyrektor marketingu i sprzedaży Bukowiec Folwark Park.

Na zwiedzanie warto poświęcić około dwóch godzin, tak aby w pełni poznać park w Bukowcu. 

Możemy przenieść się troszeczkę w czasie. Jest rok 1802 na teren majątków Bukowcu, wjeżdża powóz, wokół jest mnóstwo kwiatów. Tak okoliczni mieszkańcy witają swoją nową panią. Jeszcze nie wiedzą, że Hrabina wraz z mężem przekształcą Folwark w piękne miejsce, w niezwykłą prezydencję, z pięknym parkiem w stylu angielskiej farmy ozdobnej. Na 120 hektarach stworzyli romantyczną, wiejską posiadłość, która swoją estetyką będzie zachwycała kolejne stulecia– dodaje Cecylia Michałowska, dyrektor marketingu i sprzedaży Bukowiec Folwark Park.

Pawilon nazywany również świątynią Ateny lub Belwederem zbudowano w 1804 roku w formie greckiej świątyni. Był prezentem dla hrabiny Von Reden w drugą rocznicę ślubu. 

Dziś po upływie ponad 200 lat w dalszym ciągu zachwyca. W dalszym ciągu jest miejscem bardzo wyjątkowym. Dawne budynki gospodarcze to artystyczna stodoła, gdzie wielbiciele sztuki spotykają się na wystawach i koncertach. Dawna owczarnia, przed którą stoimy, ze swoimi przytulnymi pokojami, pozwala nam gościć państwa dłużej. Park ciągle zachwyca. Odrestaurowane pawilony, herbaciarni, opactwa, wieży też są wspaniałą perełką w naszym magicznym miejscu- powiedziała Cecylia Michałowska, dyrektor marketingu i sprzedaży Bukowiec Folwark Park.

 Na terenie parku znajduje się Muzeum Tajemniczy Las. Jest to atrakcja zarówno dla dzieci jak i dorosłych. 

Czyli Muzeum Tajemniczy Las jest częścią oferty Ornamental Farm, czyli dawnego folwarku w Bukowcu, folwarku założonego przez hrabiego Fryderyka Von Redena i jego żonę Fryderykę. Jest jednym z naszych muzeów. To jest skupione na przyrodzie, na naturze. Natomiast drugie muzeum to jest muzeum poświęcone obiektom rezydencjonalnym, pałacom, założeniem parkowym, pałacowym, jak to nasze w Bukowcu oraz zamkom. Nazywa się Muzeum w dolinie pałaców i ogrodów i mieści się w artystycznej stodole, czyli w następnym budynku naszego kompleksu– opowiada Iwona Nowakowska, pracownik Bukowiec Folwark Park 

Z radością ugościmy Państwa tak, jakby Fryderyka sobie tego życzyła– zaprasza Cecylia Michałowska, dyrektor marketingu i sprzedaży Bukowiec Folwark Park.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy